„ (Do)wolność czytania” - XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek stał się pretekstem do odwiedzenia przez uczniów klas I c i II b Gminnej Biblioteki Publicznej w Piaskach. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem „(Do)wolność czytania", które nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas wizyty dzieci uczestniczyły w zajęciach, z uwagą wysłuchały wiersza o bibliotece, z zaciekawieniem obejrzały wystawę przygotowaną z okazji Tygodnia Bibliotek. Uczniowie poznali również tytuły książek o treści patriotycznej, które znajdują się w dziale dziecięcym. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z księgozbiorem i działalnością biblioteki. Zaprosiły też najmłodszych na ciekawe zajęcia odbywające się w czasie ferii i wakacji. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał zakładkę do książki, pamiątkową naklejkę Tygodnia Bibliotek i kartę – deklarację zapisu do biblioteki. Być może niektórzy, zachęceni przez panie bibliotekarki, wrócą do tego miejsca i zostaną czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Piaskach.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności „ (Do)wolność czytania” - XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek