„Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej" - Józef Głowacki z Piasków

Prezentujemy film będący efektem pracy uczniów naszej szkoły: Martyny Kopaszewskiej, Zuzanny Kwinty i Macieja Koniecznego, którzy biorą udział w konkursie „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej". Organizatorem tego ogólnopolskiego konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy i jest jedną z wielu inicjatyw edukacyjnych podejmowanych w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski przez zachęcenie do poszukiwań w swoich miejscowościach osób odznaczonych Krzyżem bądź Medalem Niepodległości oraz odkrywania ich historii. Zadaniem uczestników konkursu jest odnalezienie w swoich miejscowościach osób odznaczonych w okresie międzywojennym Krzyżem lub Medalem Niepodległości, a następnie przygotowanie na ich temat krótkiego filmu dokumentalnego (do 3,5 min.). Medal i Krzyż Niepodległości są odznaczeniami wojskowymi ustanowionymi rozporządzeniem prezydenta RP w 1930 r. Nadawano je osobom, które zasłużyły się czynnie dla niepodległości Ojczyzny w okresie przed I wojną światową, podczas jej trwania lub w okresie walk o granice w latach 1918–1921. Elementem wymagań konkursowych jest nie tylko przygotowanie filmu, ale i podjęcie działań mających na celu spopularyzowanie danej postaci w środowisku lokalnym, w swojej miejscowości, gminie. W związku z tym film został już zaprezentowany podczas sesji Rady Gminy w Piaskach w dniu 25 maja. Bohaterem filmu jest Józef Głowacki (1899-1992).

Prezentujemy film będący efektem pracy uczniów naszej szkoły: Martyny Kopaszewskiej, Zuzanny Kwinty i Macieja Koniecznego, którzy biorą udział w konkursie „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej”. Organizatorem tego ogólnopolskiego konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy i jest jedną z wielu inicjatyw edukacyjnych podejmowanych w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski przez zachęcenie do poszukiwań w swoich miejscowościach osób odznaczonych Krzyżem bądź Medalem Niepodległości oraz odkrywania ich historii. Zadaniem uczestników konkursu jest odnalezienie w swoich miejscowościach osób odznaczonych w okresie międzywojennym Krzyżem lub Medalem Niepodległości, a następnie przygotowanie na ich temat krótkiego filmu dokumentalnego (do 3,5 min.). Medal i Krzyż Niepodległości są odznaczeniami wojskowymi ustanowionymi rozporządzeniem prezydenta RP w 1930 r. Nadawano je osobom, które zasłużyły się czynnie dla niepodległości Ojczyzny w okresie przed I wojną światową, podczas jej trwania lub w okresie walk o granice w latach 1918–1921. Elementem wymagań konkursowych jest nie tylko przygotowanie filmu, ale i podjęcie działań mających na celu spopularyzowanie danej postaci w środowisku lokalnym, w swojej miejscowości, gminie. W związku z tym film został już zaprezentowany podczas sesji Rady Gminy w Piaskach w dniu 25 maja. Bohaterem filmu jest Józef Głowacki (1899-1992).


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej" - Józef Głowacki z Piasków