Akcja – segregacja!

Jak co roku, w trzeci weekend września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna, 25 jubileuszowa edycja, odbyła się pod hasłem „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej". Ponad 60 szkolnych wolontariuszy sprzątało tereny zielone w Piaskach: ścieżki rowerowe Piaski – Strzelce Wielkie i Piaski – Gostyń, drogę w stronę Świętej Góry, las przy cmentarzu oraz teren leśny wokół szkoły. Zebrano 15 worków śmieci.
W zorganizowaniu akcji pomógł Urząd Gminy Piaski, wyposażając wolontariuszy w rękawice i worki, a pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Piaskach zadbali o wywóz zebranych śmieci na wysypisko.
Za wspólne działanie dla natury – dziękujemy!


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Akcja – segregacja!