Sukces w turnieju warcabowym

5 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Powiatowym Turnieju Warcabowym im. Edmunda Bojanowskiego. Odbył się on w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. W mistrzostwach wzięło udział prawie pięćdziesięciu uczniów szkół z powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Jędrzejczak, Magdalena Kordus, Dominika Krzyżostaniak i Miłosz Mielcarek. Zespół ten wywalczył II miejsce w rywalizacji drużyn uczniów szkół podstawowych.
Turniej przeprowadzany był według międzynarodowego systemu szwajcarskiego i dla wielu uczestników, w tym dla naszych uczniów, był to pierwszy tak poważny turniej warcabowy w życiu. Tym bardziej doceniamy wysiłek i zdobyte miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!
Zachęcamy też do gry w warcaby, która uczy myślenia, jest ciekawą formą rozrywki i sprzyja nawiązywaniu kontaktów. Warto już rozpocząć treningi, gdyż organizator zapowiedział kolejny turniej.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Sukces w turnieju warcabowym