Dzień drzewa w edukacji wczesnoszkolnej

10 października obchodzono Dzień Drzewa, dlatego też Mały Samorząd Uczniowski zachęcił klasy edukacji wczesnoszkolnej do przygotowania wystawy zatytułowanej „Drzewa – pomniki przyrody, które pamiętają historię Polski". Wystawa nawiązuje do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwraca też uwagę uczniów na rosnące w naszej najbliższej okolicy oraz na terenie Polski cenne okazy dendrologiczne. Zespoły klasowe efekty swojej pracy zaprezentowały na szkolnym korytarzu. Tam, z prac przygotowanych przez uczniów, można się dowiedzieć wielu ciekawostek o takich okazach jak: cis z Henrykowa Lubańskiego, dąb Bartek z Zagnańska, dąb Chrobry z Borów Dolnośląskich, dąb szypułkowy z Godurowa, dąb Kasper ze Smogorzewa oraz dęby Lech, Czech, Rus z Rogalina.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień drzewa w edukacji wczesnoszkolnej