Lekcje w galerii sztuki i w muzeum

Uczniowie klas 2c i 3b nie codziennie mają okazję uczestniczyć w zajęciach w galerii sztuki i muzeum. Dlatego też z ogromnym przejęciem wysłuchali prelekcji w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie i obejrzeli wystawę „Żużel. 80 lat wrażeń". To właśnie tym sportem żywo pasjonują się niektórzy drugo i trzecioklasiści. Śledzą też uważnie poczynania swojej ulubionej drużyny - Unii Leszno. Podczas oglądania wystawy uczniowie mieli okazję obejrzeć dowody triumfu drużyny: puchary, medale, dyplomy oraz setki zdjęć z najważniejszych wydarzeń leszczyńskiego i światowego żużla. Była to również okazja do podziwiania kolekcji aż czterdziestu motocykli żużlowych. Niektórzy chętnie ma nich siadali. Były to zajęcia, które zachwyciły nie tylko fanów czarnego sportu.
Druga wyjątkowa lekcja, w której uczestniczyli uczniowie, odbyła się w Muzeum Okręgowym w Lesznie. Jej temat to: „Muzealna skrzynia skarbów". Zajęcia inspirowane były historią przedmiotów codziennego użytku. Zostały one wzbogacone o ciekawe i zaskakujące fakty na ich temat. Wyciągając z muzealnego kufra kolejne tajemnicze przedmioty, uczniowie słuchali opowieści o ich przeznaczeniu i często zawiłej historii. Wszyscy chcieli dotykać eksponatów. Zdziwili się, kiedy jeden z nich – porcelanowy garnek, jak nazwały go dzieci, okazał się... nocnikiem. Uczniowie przekonali się, że zajęcia w takim miejscu jak muzeum mogą być fascynujące.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Lekcje w galerii sztuki i w muzeum