Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Ponownie jej kontury pojawiły się na mapach świata. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę tego wydarzenia. By godnie uczcić to ważne święto 9 listopada uczniowie klasy 2a przygotowali dla swych młodszych i nieco starszych kolegów inscenizację związaną z historią Polski. Starsi uczniowie uczestniczyli w akademii, w której wzięli udział również zaproszeni goście. Podczas niej społeczność szkolna przyłączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej" i zaśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego. Po przemówieniach pani dyrektor oraz zaproszonych gości wszyscy udali się na boisko szkolne, by tam dokonać otwarcia Ogrodu doświadczeń. Projekt „Ogród doświadczeń-poszerzamy nasze horyzonty" został zrealizowany dzięki dotacji uzyskanej w Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj lokalnie X". Konkurs ten był częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dziecko. Właśnie w tym ogrodzie zaproszeni goście, by uczcić 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, posadzili dąb przekazany przez Nadleśnictwo Piaski. Następnie zebrani w auli wysłuchali prelekcji lokalnego historyka Jana Niedzieli „Piaskowska droga do odzyskania niepodległości", która okazała się wspaniałą lekcją historii, pokazującą trudną drogę do niepodległości mieszkańców Piasków i okolic. Spotkanie zakończyło się programem artystycznym, w którym najstarsi uczniowie opowiedzieli o ważnych dla naszego narodu wydarzeniach, o trudnych latach walki o niepodległość i o radości z odzyskania wolności.

Więcej zdjęć TUTAJ


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości