Rok dla Niepodległej

Rok 2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej". Nasza szkoła włączyła się w działania związane z upamiętnieniem tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy. Brała udział w bardzo wielu przedsięwzięciach. Ponieważ obchody dobiegają końca, nadszedł czas na podsumowanie. Uczniowie klas 5 wzięli udział w konkursie List z życzeniami dla Niepodległej. Klasy 4 przygotowały laurkę dla Niepodległej. Wszyscy aktywnie zaangażowali się w patriotyczne czytanie na trawie. Młodsi lukrowali na biało i czerwono rogale marcińskie. Podczas warsztatów, w których uczestniczyli uczniowie klas 1 oraz ich rodzice, wykonano godła. Uczniowie klas 4-8 i gimnazjaliści wzięli udział w patriotycznym karaoke. Uczniowie klas 2-3 wzięli udział w konkursie recytatorskim „100 lat dla Niepodległej". W dniu 9 listopada przedstawiono dwa programy artystyczne. Ten przygotowany przez klasę 2a obejrzeli uczniowie klas 1-5. Natomiast na drugi zostali zaproszeni uczniowie klas 7-8 i 3 gimnazjalnych oraz goście. Podczas tej akademii w nowo otwartym Ogrodzie doświadczeń posadzono dąb upamiętniający tę ważną rocznicę. Uczniowie i nauczyciele w ramach projektu "Rekord dla Niepodległej" przyłączyli się do akcji wspólnego śpiewania hymnu narodowego. Zebrani w auli wysłuchali prelekcji lokalnego pasjonata historii pana Jana Niedzieli „Piaskowska droga do odzyskania niepodległości". Aulę oraz korytarze szkolne zdobiły plakaty wykonane przez uczniów. Ponadto najmłodsi przygotowali wystawę „Drzewa – pomniki przyrody, które pamiętają historię Polski", wykonali też z papieru mapy Polski. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pisania listów „Kocham Polskę - Wolną Polskę". Spacerowali ulicami Piasków w „poszukiwaniu niepodległości" - symboli narodowych. Działali w Klubie małego historyka. Uczestniczyli w czytaniu legend nawiązujących do historii naszego kraju. Wykonali biało-czerwone flagi i kotyliony. Nie zapomnieli o odwiedzeniu grobów i miejsc pamięci narodowej. Uczniowie przygotowali prezentacje, które przedstawiały przebieg wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez państwo polskie, mówiły o symbolach narodowych, hymnie, nawiązywały do powstania wielkopolskiego. Utalentowani uczniowie grali hymn i pieśni patriotyczne na różnych instrumentach. Młodzież przygotowała liczne gazetki okolicznościowe i zagadki patriotyczne. Brała udział w zajęciach tematycznych i konkursach klasowych.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Rok dla Niepodległej