XV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

7 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Piaskach odbył się XV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Piaski. W zawodach udział wzięły szkoły z Bodzewa, Szelejewa, Pogorzeli, Kunowa oraz gospodarze z Piasków. Po uroczystym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Danutę Piasecką kapitanowie zespołów rozlosowali kolejność spotkań. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym". Emocji nie brakowało, utrzymywały się do ostatniego meczu, w którym drużyna gospodarzy walczyła z Szelejewem. Piaski musiały co najmniej zremisować, aby wygrać turniej. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Po dziesięciu meczach i wyrównanej grze zwycięzcą turnieju została drużyna z Piasków. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Pogorzeli, Kunowa, Szelejewa i Bodzewa. Spotkania były niezwykle emocjonujące i zacięte, odbywały się zgodnie z zasadą fair-play. Najlepsza drużyna, oprócz pucharu wójta, otrzymała też piłkę ufundowaną przez radnego Gminy Piaski Dariusza Naskręta. Po nagrodach zespołowych wręczono nagrody i wyróżnienia indywidualne. Zawodnicy w czasie turnieju walczyli o tytuł najlepszego strzelca i bramkarza. Statuetki dla nich ufundował Krzysztof Deutsch Członek Zarządu Rady Powiatu Gostyńskiego. Tytuł strzelca zdobył Karol Śląski z Piasków, zdobywając w sumie 5 trafień. Natomiast najlepszym bramkarzem, po bardzo dobrych interwencjach między słupkami, został golkiper z Pogorzeli Tobiasz Celebański. Kolejny raz słodki upominek i różne gadżety dla wszystkich piłkarzy w imieniu Rady Rodziców wręczyła przewodnicząca pani Marlena Nowacka. Organizatorem turnieju był UKS „Saturn" przy Szkole Podstawowej w Piaskach.
Drużyna z Piasków zagrała w składzie: Karol Jankowiak, Szymon Reisner, Radosław Boroński, Kamil Czajczyński, Karol Śląski, Aleksander Tomczak, Paweł Kostysiak, Damian Małecki, Szymon Siekierkowski, Fabian Wosiński, Norbert Mazurek, Oskar Kordus.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności XV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych