Z wizytą w urzędzie gminy

9 stycznia klasa 3B wybrała się z wizytą do urzędu gminy. Tzw. urodziny urzędu, na które władze zapraszają uczniów, są już długoletnią tradycją i odbywają się zawsze w okolicach 6 stycznia, w związku z tym, że urząd znajduje się przy ulicy o takiej właśnie nazwie. Warto zaznaczyć, że geneza nazwy tej ulicy wiąże się prawdopodobnie z tym, że datę 6 stycznia 1919 r., po przejęciu władzy przez lokalną Radę Ludową, uznano za początek wolności w Piaskach. Następnego dnia ochotnicy z Piasków i okolicy wyruszyli na zbiórkę do Gostynia i dalej do walki na powstańczym froncie Grupy „Leszno".
Uczniów w urzędzie przyjął sekretarz gminy Andrzej Konieczny, który opowiedział o zadaniach samorządu gminnego, szczególnie o budżecie gminy – dochodach, wydatkach, zrealizowanych i planowanych inwestycjach. Podczas spotkania odbyła sie też projekcja filmu „Stanisław Karłowski. W służbie gospodarce". Od pewnego czasu władze gminy bardzo energicznie starają się popularyzować wiedzę o tym mieszkającym w Szelejewie ekonomiście, przedsiębiorcy, ziemianinie, polityku i patriocie zamordowanym przez Niemców w październiku 1939 r.

Jesteś tutaj: Home 2018_2019 Z wizytą w urzędzie gminy