Popołudnie z Janem Bożym

Pod takim hasłem w sobotę 9 marca 2019r. odbyło się radosne spotkanie wolontariuszy z pacjentami w Marysinie. Rozpoczęła je Nikola Kordus z kl. VIII c, która zaśpiewała piękną pieśń o Janie Bożym – założycielu bonifratrów. Następnie po wysłuchaniu słuchowiska nagranego przez wolontariuszy, wszyscy przystąpili do konkursu wiedzy o Janie Bożym. Zarówno pacjenci, jak i zaproszeni goście poradzili sobie świetnie, wykazali się dużą wiedzą. Spróbowali też słodkości upieczonych przez wolontariuszki: Julię Jędrzejczak, Olgę Frąckowiak, Oliwię Kalkę, Wiktorię Wojtkowiak oraz Adę i Martynę Naskręt. Ponadto wszyscy chorzy przebywający w szpitalu otrzymali własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy kwiatki z myślami Jana Bożego.
Po zmaganiach konkursowych pani Ewa Jaskulska przedstawiła wyniki konkursów literackich. Uczniowie z klas ósmych podczas lekcji religii pisali list od Jana Bożego do wolontariuszy, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych tworzyli wiersze o św. Janie.
Wyniki konkursów:
w kategorii listu:
I miejsce – Daria Kaźmierczak kl. VIIIa
II miejsce – Daria Nowak kl. VIIIa
III miejsce - Wiktor Szymoniak kl. VIIIb
wyróżnienia:
Natalia Karkos kl. VIIIa
Dominik Mazurek kl. VIIIa

w kategorii wiersza:
I miejsce – Michał Łagoda kl. IIIB
II miejsce – Agata Nawrocik kl. IIIB
III miejsce – Martyna Naskręt kl. IIIA
wyróżnienie:
Paula Nawrocka kl. IIIB

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Popołudnie z Janem Bożym