Irlandia w szkole

W piątek 15 marca w naszej szkole, w ramach kulturowych zajęć z języka angielskiego, obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Celem zajęć było przybliżenie uczniom historii, tradycji i kultury irlandzkiej. W tygodniu poprzedzającym spotkanie, uczniowie klas gimnazjalnych mieli okazję porozmawiać z native speakerem z Irlandii - panem Trevorem Walshem. Uczestnicy zajęć z wielkim zaangażowaniem rozmawiali o międzynarodowych przesądach i obyczajach. Natomiast 15 marca 2019 r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w Poznaniu w spektaklu pt. „Irlandia, usłyszeć taniec, show taneczne". Zaznajomili się z symbolem Irlandii, słuchali muzyki irlandzkiej, obejrzeli tradycyjny irlandzki taniec, jak również nauczyli się podstawowego kroku tańca celtyckiego. Najpopularniejsza muzyka i taniec ludowy świata w mistrzowskim wykonaniu sprawił, że utrzymanie stóp w miejscu było nie lada wyzwaniem. Gośćmi specjalnymi byli Ruth McKenna - gwiazda tańca irlandzkiego, Mateusz Wójcik - twórca widowiska IRLANDIA, oraz zespół muzyki irlandzkiej "Macalla Trio".

Jesteś tutaj: Home 2018_2019 Irlandia w szkole