Shodaniacy w Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF Puchar Krajny i Pałuk

Zorganizowany 27 kwietnia przez klub Yamabushi z Bydgoszczy VII Ogólnopolski Turniej Karate WKF Puchar Krajny i Pałuk zgromadził na kolejnej edycji zawodników z klubów od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę po Pomorze. Wśród nich po raz pierwszy w Paterku wystartowali Shodaniacy z Piasków, od razu odnosząc sukcesy.
Najmłodsza zawodniczka turnieju Aleksandra Adamska otrzymała specjalny puchar, dzielnie stawała do walk ze starszymi o rok przeciwniczkami, zdobywając 1 m w kata. Równie dobrze zaprezentowały się inne zawodniczki i trener:
KATA DRUŻYNOWE DZIEWCZĄT 9 lat i młod.
1 m (Natasza Adamska, Zuzanna Szymańska. M.Streubel)

KATA INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT 7 lat i młodsze
1 m Aleksandra Adamska
KATA INDYWIDUALNE MĘŻCZYZN MASTERS
1 m Jarosław Adamski

KATA INDYWIDUALNE DZIEWCZĘTA 8-9 lat 2 m Zuzanna Szymańska
3 m Natasza Adamska

KATA INDYWIDUALNE POCZĄTKUJĄCY DZIEWCZĘTA 7 lat i młodsze
3 m Aleksandra Adamska

Warto podkreślić, że dziewczyny wracają z sukcesami, mimo że są młodsze w swoich kategoriach wiekowych.
3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale to świetny prognostyk przed Mistrzostwami Wielkopolski Szkół rozgrywanymi w ramach SZS Wielkopolska 11 maja w Kleszczewie. Tam Shodaniacy, większą już grupą, będą reprezentować naszą szkołę i walczyć o tytuły w ramach Szkolnego Związku Sportowego – bo karate rozgrywane jest również jako sport szkolny w Wielkopolsce.
Systematyczna praca na treningu przynosi efekty, pomimo iż zawodnicy goszczą na turniejach w coraz dalszych miejscowościach. Dołączają też do nich nowi członkowie klubu.
Każdy, kto chce rozpocząć wspaniałą przygodę z karate, może przyjść na trening do szkoły we wtorek lub piątek.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Shodaniacy w Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF Puchar Krajny i Pałuk