Natasza i Zuzanna medalistkami Mistrzostw Wielkopolski

Niedziela 24.03.2019 była bardzo udanym dniem dla karateków UKS SHODAN PIASKI. Choć jeszcze młodzi, to startują w najważniejszych zawodach i to medalowo. Zorganizowane w Mosinie Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF zgromadziły 475 karateków (łącznie blisko 800 osobostartów) z Wielkopolski oraz Dolnego Śląska, Pomorza i województwa kujawsko-pomorskiego. Karatecy Shodana Piaski wywalczyli 2 tytuły Mistrzów Wielkopolski – Natasza Adamska z klasy 3a kata 8 lat oraz trenujący w Piaskach uczeń spoza naszej szkoły Jonasz Borowczyk – kata 10 lat. Wicemistrzami zostały Zuzanna Szymańska – kata 9 lat oraz w kata drużynowym 8 lat i młodsze: Natasza Adamska i Aleksandra Adamska z koleżanką spoza naszej szkoły Mają , a w kata drużynowym 9- 11 lat Natasza Adamska i Zuzanna Szymańska z koleżanką Martą. Brązowy medal wywalczyła najmłodsza z Piasków – Aleksandra Adamska - kata 6 lat i młodsze. W zawodach wystartowała również Maria Jankowiak, która czyni postępy i posiada wielkiego ducha walki, co pokazuje na tatami. Świetny dorobek: 2 złote, 3 srebrne i brązowy medal, w tak silnie obsadzonych Mistrzostwach Wielkopolski, bardzo cieszy i jest wielkim sukcesem piaskowskich karateków. Pokazuje, że to co i jak robią na treningu, daje stały rozwój indywidualny, dużo radości i sukcesy.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Natasza i Zuzanna medalistkami Mistrzostw Wielkopolski