Trzydniowa wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego

8 maja klasy 6 a i 6 c wyjechały na trzydniową wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili romańsko-gotycką katedrę i zespół staromiejski w Kamieniu Pomorskim. Mieli także okazję pospacerować nad Zalewem Kamieńskim, gdzie mieści się marina dla żeglarzy (jedna z największych na Pomorzu Zachodnim). Przywitanie z morzem miało miejsce w Trzęsaczu, w którym znajdują się ruiny gotyckiego kościoła. Po zakwaterowaniu w Pogorzelicy i zjedzeniu obiadokolacji wszyscy udali się na plażę, a potem bawili się na dyskotece. Następnego dnia uczniowie wyruszyli do Międzyzdrojów. Tam zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, Gabinet Figur Woskowych, Bałtycki Park Miniatur, Bunkier V-3 - położoną za miastem atrakcję, zlokalizowaną na terenie dawnych poligonów doświadczalnych III Rzeszy. Oczywiście wszyscy weszli na molo i spacerowali Aleją Gwiazd. Wieczorem uczestniczyli w seansie filmowym. Trzeciego dnia wycieczkowicze weszli na latarnię morską w Niechorzu. Z ośmiokątnej wieży podziwiali malownicze widoki. W nieco futurystycznej konstrukcji, blisko latarni, w Motylarni mieli okazję podziwiać motyle, które swobodnie latały wśród roślinności. Na plaży w Niechorzu nastąpiło pożegnanie z morzem. W godzinach wieczornych szóstoklasiści pełni wrażeń i z mnóstwem pamiątek z podróży wrócili do domu. Wyjazd na pewno pozostanie w ich pamięci. Może kiedyś tam wrócą i zobaczą miejsca, w których wspólnie spędzili czas. A może odkryją nowe, te na które nie wystarczyło czasu podczas wycieczki.

Jesteś tutaj: Home 2018_2019 Trzydniowa wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego