Podsumowanie konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Filip Półtoraczyk uczeń klasy 3C został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Uczeń po etapie rejonowym z bardzo wysokim wynikiem zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 16 marca. Na każdym etapie konkursu gimnazjalista musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza podstawę programową z fizyki. Nagrodą za pracę i czas poświęcony na przygotowanie się do konkursu oraz zdobycie tytułu laureata jest otrzymanie z fizyki oceny celującej, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego oraz przyjęcie do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów naboru.
Jednak to nie koniec sukcesów naszych uczniów. 16 lutego 2019r. w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, w którym wzięli udział Maciej Konieczny z klasy 7c oraz Jan Konieczny uczeń klasy 8b. Po etapie rejonowym, uzyskując bardzo wysokie wyniki, zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Obaj chłopcy zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej. Na każdym etapie konkursu uczniowie naszej szkoły musieli wykazać się olbrzymią wiedzą
i umiejętnościami matematycznymi.
Serdecznie gratulujemy Filipowi, Janowi oraz Maciejowi i życzymy dalszych tak dużych sukcesów! Tym bardziej, że udział w tegorocznych konkursach był szczególnie trudny, gdyż został podniesiony limit punktów, które należało zdobyć, by uzyskać tytuł laureata.

Jesteś tutaj: Home 2018_2019 Podsumowanie konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu