Kolejne sukcesy karateków

Wspaniałe wyniki i sportowy sukces odnieśli karatecy trenujący w UKS Shodan Piaski podczas Mistrzostw Wielkopolski Szkół w Karate Olimpijskim WKF – Kleszczewo 11.05.2019, rozgrywanych w ramach Szkolnego Związku Sportowego ,,Wielkopolska". Wśród ponad 370 zawodników ze 170 szkół z Wielkopolski team z naszej szkoły wywalczył łącznie 3 złote i 2 brązowe medale, co pozwoliło, poza indywidualnymi tytułami Mistrzów Wielkopolski, wywalczyć 3 miejsce w punktacji szkół w Igrzyskach Dzieci – klasy 1-6 oraz 7 miejsce w punktacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej kl. 7-8 i 3 gimnazjum. Gmina Piaski została sklasyfikowana na wysokim 10 miejscu w Wielkopolsce. Ogółem w ramach igrzysk dzieci, igrzysk młodzieży szkolnej i licealiady sklasyfikowano szkoły z 25 powiatów i 64 gmin.
Mistrzyniami Wielkopolski zostały :
Kategoria Szkoły Podstawowe – Igrzyska Dzieci
2010 i mł- 1 m Natasza Adamska
2009/08 - 1 m Zuzanna Szymańska
2007/6 - 3 m Magdalena Małecka
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Klasy 7/8 - 1 m Maria Jankowiak w kata i 5 m w kumite

Zawodnicy podczas odbierania wspaniałych pucharów, medali i dyplomów z rąk przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego Zdzisława Urbańczyka byli bardzo dumni nie tylko, gdy odczytywano ich nazwiska, ale również nazwy szkół, w których się uczą.
Dla karateków był to kolejny z ważnych startów w tym roku - bardzo trudny ze względu na dużą liczbę przeciwników, ale potwierdzający, że w Piaskach jest duży potencjał w sporcie olimpijskim, jakim jest karate, które, choć wymaga dużej samodyscypliny i pokory, wszechstronnie rozwija sprawność fizyczną jak i umysł.

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Kolejne sukcesy karateków