Wycieczka do Józefowa

29 maja klasy 2 a i 2 b wyjechały na wycieczkę do WESTERNLANDU. W wiosce indiańskiej RAVEN TERRITORY i miasteczku westernowym LAREDO TOWN spędziły przyjemnie dzień. Obejrzały oryginalne tipi (domy Indian), totemy, historie piktograficzne na skórach, oryginalne stroje, narzędzia codziennego użytku oraz obozowisko traperów i poszukiwaczy złota z wozami pionierów. W formie zabawy i fabule westernowej przeniosły się w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki. Po przybyciu i powitaniu przez szeryfa, dzieci pokonały Indiański Tor Przygody i otrzymały indiański tatuaż i imię. Kolejną atrakcją było rzucanie tomahawkiem, podkową i kapeluszem na rogi bizona. Największym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w kopalni starego trapera i płukanie złota. Po przejażdżce dyliżansem w zaprzęgu konnym, odbyły się zabawy „W samo południe" – wypas na Rancho Rodeo, dojenie dzikiej krowy, przeciąganie liny, była też trampolina, byk rodeo, zjeżdżalnia, góra do wspinania. Poczęstunek przy traperskim grillu i zakupy pamiątek zakończyły wizytę w Westernlandzie.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka do Józefowa