Font Size

Cpanel

Stare po nowemu, czyli innowacja pedagogiczna „Akademia Wspólnych Chwil”

Minął kolejny rok szkolny z Akademią Wspólnych Chwil. Tym razem dwie nowości – Akademia w formie innowacji metodycznej oraz nowi uczestnicy - chętni uczniowie z całej Polski, przedstawiciele każdego województwa. Nasi uczniowie z klasy 7a, po wcześniejszym przygotowaniu spotkań i zgodnie z harmonogramem zajęć Akademii, raz w miesiącu pod opieką nauczyciela organizowali zajęcia, które prowadzili też uczniowie i nauczyciele w 17 szkołach w innych województwach.
Wśród zajęć realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej w 2018/2019 znalazły się: rozdanie indeksów Akademii oraz zabawy integracyjne, moje województwo – legenda pisana przez uczniów, 100 zagadek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, Wesołych Świąt – wspólne kolędowanie, przygotowanie ozdób świątecznych i kartki dla pozostałych uczestników Akademii, bezpiecznym być – scenka dot. bezpiecznych zachowań, zimowe czytanie z podziałem na role, czary mary – to nie ma magia - eksperymenty z udziałem zaproszonych gości, cyberświat – zasady bezpiecznego zachowania w Internecie, pyszne smaki – potrawa regionalna, niesamowity świat zapachów – podsumowanie innowacji. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia dotyczące rozdania indeksów, eksperymentów – przeprowadzone we współpracy z nauczycielem chemii oraz zajęcia dotyczące przygotowania potrawy regionalnej.
Zajęcia w grupie zróżnicowanej wiekowo umożliwiły uczniom wzajemne poznawanie siebie, uczyły szacunku i tolerancji. Uczniowie stali się bardziej otwarci, dostrzegali i rozumieli emocje innych. Stawiali się odpowiedzialni za przygotowanie zadania, przyniesienie potrzebnych materiałów. Uczniowie, zapoznając się z przebiegiem zajęć we współpracujących przy innowacji szkołach oraz poznając zwyczaje i kulturę innych zakątków Polski, pogłębiali swoją wiedzę o ojczyźnie.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Stare po nowemu, czyli innowacja pedagogiczna „Akademia Wspólnych Chwil”