Font Size

Cpanel

Narodowe Czytanie

9 września 2019 r. uczniowie klas 8 uczestniczyli w Narodowym Czytaniu. Zostało ono zainicjowane w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym", aby podkreślić jego powszechny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
W spotkaniu wzięły też udział panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Piaskach.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Narodowe Czytanie