Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę oraz ułatwia naukę. To także dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. W ramach tej akcji klasa 3 c, we współpracy z biblioteką szkolną, przygotowała spotkanie dla klas I –III promujące czytelnictwo. W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, dlatego też trzecioklasiści do wspólnego głośnego czytania wybrali fragmenty autobiograficznej książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia", która opowiada o wojennych losach pięcioletniej wówczas autorki.

Jesteś tutaj: Home 2019_2020 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania