II terenowe warsztaty przyrodnicze

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wyjechali na warsztaty terenowe. Tym razem odbyły się one nad Jeziorem Dolskim Wielkim, nad które uczniowie wraz z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych dotarli rowerami. W czasie warsztatów uczestnicy za pomocą barwników wskaźnikowych oznaczyli odczyn wody pobranej z jeziora oraz dokonali obserwacji mikroskopowej planktonu. Następnie badali odczyn gleby pobranej z terenu zielonego przylegającego do plaży. Dodatkowo doświadczalnie sprawdzili, jaki wpływ ma proces wapnowania na odczyn gleby. Kolejnym etapem pracy w terenie było zebranie i rozpoznanie pięciu gatunków drzew rosnących na terenie badawczym. Na zakończenie uczniowie narysowali plan terenu uwzględniający położenie jeziora, plaży, terenu zielonego i elementów infrastruktury oraz zorientowali go względem kierunków geograficznych za pomocą kompasu. W ten sposób wiedza zdobywana na lekcjach przedmiotów przyrodniczych została przez uczniów wykorzystana w praktyce, a zajęcia w terenie umożliwiły poznanie najbliższej okolicy i jej walorów przyrodniczych.

Jesteś tutaj: Home 2019_2020 II terenowe warsztaty przyrodnicze