Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Nieprzypadkowo przedszkolaki udały się 4 listopada do Biblioteki Publicznej w Piaskach, aby wspólnie z paniami bibliotekarkami obchodzić ten ważny dla każdego dziecka dzień. Chętne dzieci przebrały się za ulubioną postać z dowolnej bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek, Elzy, Boba Budowniczego, Kota w butach, Pszczółki Mai i wielu innych bajkowych postaci. Podczas spotkania pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki oraz rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i doskonale radziły sobie z zadaniami. Spotkanie w serdecznej atmosferze przyniosło wiele miłych wrażeń.

Jesteś tutaj: Home 2019_2020 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek