Font Size

Cpanel

Obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości

Listopad to miesiąc, w którym pamiętamy o jednym z najważniejszych świąt narodowych - o Święcie Niepodległości. W tym roku w naszej szkole odbyło się kilka imprez upamiętniających to wydarzenie.
4 listopada uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w lekcji otwartej z historii. Dzieci zapoznały się z sytuacją Polaków mieszkających pod zaborem pruskim. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o trudnych warunkach panujących w szkołach, gdzie zakazano mówić w języku ojczystym. Dowiedzieli się, jakimi sposobami Polacy walczyli z zaborcą i jak organizowano tajne nauczanie. Prowadząca zajęcia p. Anna Niedziela-Radio przybliżyła też sylwetkę bohatera - marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie wysłuchali i śpiewali "Pieśń o wodzu miłym". Podczas lekcji dzieci obejrzały filmik o symbolach narodowych. Na koniec czekała ich zabawa w głuchy telefon. Uczniowie musieli szeptem przekazać sobie tajemnicze hasło: KOCHAM POLSKĘ!

7 listopada dla klas 0-3 zorganizowane zostało czytanie patriotyczne. Najmłodsi uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentu opowieści pt. „Ignaś" Wioletty Piaseckiej i zapoznać się z sylwetką innego bohatera narodowego – Ignacego Paderewskiego. Członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego odśpiewali na zakończenie spotkania piosenkę „Moja niepodległa".
8 listopada starsze klasy wzięły udział w akcji „ Szkoła do Hymnu". Uczniowie i nauczyciele zgromadzeni przy dębie posadzonym na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego". Wysłuchali również krótkiej przemowy pana Łukasza Puśleckiego, który przybliżył znaczenie symboli narodowych i ich rolę w życiu każdego narodu.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości