Font Size

Cpanel

Kolejny projekt za nami

W minionym roku szkolnym dwanaścioro uczniów klas 7 i 8 brało udział w realizacji projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, podprojektu Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski. Jest to projekt samorządu województwa wielkopolskiego realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz poszczególne szkoły, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Podstawowym założeniem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli poprzez propagowanie korzystania z technologii informatycznych w procesie dydaktycznym. Z kolei celem podprojektu było rozwijanie edukacji regionalnej – zainteresowanie uczniów historią i współczesnością regionu, budowanie lokalnej tożsamości i promocja regionu.
Praca grupy projektowej polegała na stworzeniu projektu edukacyjnego na temat wybranej rodziny ze swego regionu oraz na napisaniu hasła do internetowej encyklopedii o jednym z przedstawicieli tej rodziny. Efekty pracy grupy projektowej były wprowadzane na platformę edukacyjną a artykuły biograficzne zostaną opublikowane w internetowej encyklopedii. Opracowując materiał, uczniowie zdobywali umiejętności korzystania z różnych aplikacji cyfrowych, przy użyciu których należało prezentować zebrane materiały. Przedmiotem zainteresowania grupy była rodzina Bojanowskich i Edmund Bojanowski. W ramach zajęć odbyły się dwie wycieczki – spacer po Piaskach w poszukiwaniu pomników i pamiątek po znanych mieszkańcach oraz wycieczka do Muzeum w Gostyniu, gdzie została zorganizowana lekcja na temat źródeł historycznych do dziejów regionu gostyńskiego.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Kolejny projekt za nami