Font Size

Cpanel

Dzień Dyni

30 października w grupie Biedronek odbył się Dzień Dyni. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo, jakim jest dynia. Tego dnia dzieci nie tylko przyniosły do przedszkola dynie, ale też ubrały się na pomarańczowo. Dzień Dyni był okazją do poznania wielkiej różnorodności tego warzywa i wzbogacił wiedzę na jego temat. Biedronki wzięły udział w licznych zabawach z wykorzystaniem dyni. Były więc: dyniowe kręgle, slalom dyniowy oraz podawanie dyni między nogami i nad głowami. Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i smakowały wcześniej zakupione pestki.
Dzień ten przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, co widać na załączonych zdjęciach.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Dyni