Spotkania w bibliotece

Dzieci z kl. 1b i 1c uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, podczas których wysłuchały opowieści o upartym kotku, prześledziły tok wydarzeń, śpiewały piosenki o kotach oraz wykonały prace plastyczne, które ozdobiły wystawkę książek. Drugoklasiści z kl.2b poznali uczniów pobierających nauki w Akademii pana Kleksa. Wysłuchali opowieści o tym, jakich przedmiotów uczą się adepci tej szkoły oraz dowiedzieli się, kto może do niej uczęszczać. Sami wzięli udział w lekcji kleksografii. Ponadto zmierzyli się z błędami językowymi, które często popełniają uczniowie. W zapamiętaniu poprawnych form pomogły im krótkie historyjki zawarte w książce Agnieszki Frączek „Złap byka za rogi czyli półżartem o pułapkach językowych". Natomiast uczniowie z kl.2a uczestniczyli w spotkaniu z twórczością Grzegorza Kasdepke. Dowiedzieli się, w której książce mogą poznać przygody Kuby i Buby, po którą sięgnąć, by rozwiązywać zagadki wspólnie z detektywem Pozytywką, lub poznać zasady savoir-vivre.Jednak najwięcej uwagi poświęcili książce „Co to znaczy...", gdyż zawarte w niej opowiastki tłumaczyły znaczenie różnych powiedzeń. Teraz z pewnością nie zapomną, co to są związki frazeologiczne.W podobnych zajęciach wzięli udział uczniowie kl. 3b.

Jesteś tutaj: Home 2020_2021 Spotkania w bibliotece