Font Size

Cpanel

„Alpakofani” z 2 b

 

Ostatni piątek października klasa 2b spędziła wśród uroczych alpak na ranczu “Alpakomania” Tarchalin. Drugoklasiści, zaopatrzeni w wiaderka z pokrojonymi marchewkami, ochoczo weszli do zagród z alpakami. Karmili je „z ręki”, a co odważniejsi dawali sobie zjeść marchewkę prosto z “dzióbka”. Głaskanie alpak to prawdziwa przyjemność. Każde zwierzę z Tarchalina ma swoje imię i reaguje na nie. Oprócz alpak dzieci karmiły również osiołki, owce walizerskie i daniela – albinosa o imieniu Rudolf. Najwięcej emocji wzbudził jednak spacer z alpakami. Uczestnicy wycieczki parami wyprowadzali dostojnego Kreona i uroczą Dolores. W tym czasie pozostali uczniowie bawili się na świeżym powietrzu. Wyklejali swoje alpaczki na kartkach papieru, zajadali się kiełbaskami z ogniska. Radość z bycia razem, kontakt ze zwierzętami, piękne okoliczności przyrody sprawiły, że 2b trudno było opuścić Tarchalin.

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home 2021_2022 „Alpakofani” z 2 b