Dzień praw dziecka w klasach 1-3

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach właśnie w listopadzie dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka uczniowie klas 1-3 naszej szkoły świętowali wcześniej, bo już w piątek19 listopada. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Kolor niebieski to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi prawami dzieci zawartymi w Konwencji. Następnie wykonali plakaty informujące o ich prawach.

Jesteś tutaj: Home 2021_2022 Dzień praw dziecka w klasach 1-3