Font Size

Cpanel

Zakończenie roku w oddziałach przedszkolnych.

23 czerwca w oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przedszkolaki przygotowały akademię. Recytowały zabawne wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły. Przyszli uczniowie, z uśmiechem i dużą dozą humoru, dziękowali za czas spędzony w przedszkolu. Dzieci na pamiątkę otrzymały drobne upominki oraz dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor.

23 czerwca w oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przedszkolaki przygotowały akademię.  Recytowały zabawne wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły. Przyszli uczniowie, z uśmiechem i dużą dozą humoru, dziękowali za czas spędzony w przedszkolu. Dzieci na pamiątkę otrzymały drobne upominki oraz dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor.

Wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego.

19 czerwca odbyły się wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Wzięło w nich udział 151 uczniów ze 189 uprawnionych do głosowania z klas VI szkoły podstawowej, I i II gimnazjum, czyli frekwencja wyborcza w naszej szkole wyniosła 79,9%. Z 28 kandydatów do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego weszło 13 uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów. Spośród siebie wybrali oni przewodniczącą, którą została Weronika Nawrocka i jej dwóch zastępców: Wiktora Maćkowiaka i Darię Eisop. Pozostali członkowie: Jolanta Henzel, Jesica Szuba, Eliza Hałas, Patrycja Niewrzędowska, Angelika Antosik, Anna Stachowiak, Michał Grabowski, Emil Fechner, Oskar Marciniak i Mikołaj Frankiewicz będą działać w sekcji kulturalnej, dekoracyjnej i multimedialnej. Wybrano również nowy poczet sztandarowy w składzie: Karolina Nowacka, Klaudia Matuszewska i Maciej Przybysz.
Gratulujemy wszystkim nowym członkom Rady Samorządu Uczniowskiego i życzymy owocnej pracy!

„Polskie szkoły dla Nepalu”

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję „Polskie szkoły dla Nepalu" mającą na celu pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi. Zbiórka trwała tylko kilka dni, ale i tak udało nam się zebrać:

113 par skarpet
115 ołówków
106 długopisów
18 kompletów kredek
13 kompletów pisaków

i wiele innych przyborów szkolnych.
Mamy nadzieję, że zebrane przez nas dary chociaż w minimalnym stopniu przyczynią się do zmniejszenia nieszczęścia, jakie spadło na Nepalczyków.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

GRA W KLASY, CZYLI BOISKOWA GEOMETRIA

12 czerwca uczniowie klasy IID gimnazjum zaprosili w podróż po Matkrainie swoich młodszych kolegów – uczniów klasy 3c szkoły podstawowej. Na początku przedstawili krótką bajkę o kwadracie i jego matematycznej rodzince. Był to humorystyczny wstęp prezentujący efekty pracy gimnazjalistów nad projektem pt. „ Gra w klasy, czyli boiskowa geometria". Celem tego projektu było stworzenie placu zabaw na boisku szkoły podstawowej oraz zaprezentowanie uczniom edukacji wczesnoszkolnej, w jaki sposób można połączyć zabawę z nauką matematyki. Gimnazjaliści, pod opieką p. Pauliny Andrzejczak, pracowali nad zadaniem bardzo intensywnie przez cały II semestr. Zbierali z różnych źródeł pomysły zabaw, potem przygotowali plan placu w odpowiedniej skali, aby w końcu podczas kilku popołudniowych spotkań namalować geometryczny plac zabaw. Młodzież stworzyła 10 różnych stanowisk, na których można ćwiczyć i doskonalić umiejętności matematyczne oraz uczyć się strategii rozwiązywania problemów matematycznych. Na placu znalazły się m.in. kwiatki działań matematycznych, tabliczka mnożenia, ślimak i węże matematyczne, oś liczbowa, gra w klasy oraz wielki zegar. Uczniowie klasy 3c z entuzjazmem przyjmowali zaproszenie do gier i zabaw, które prowadzili gimnazjaliści. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania wykazując się wiedzą i umiejętnościami na wysokim poziomie.

„Jak dobrze nam zdobywać góry...”

Chyba nie ma lepszego sposobu na rozbudzenie chęci poznania świata i budowanie relacji pomiędzy rówieśnikami, jak wyjazd na wycieczkę. Nasi uczniowie chętnie podróżują. W tym roku szczególnie upodobali sobie góry.
Klasa 6c była na dwudniowej wycieczce w Górach Sowich. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili zamek Grodno w Zagórzu Śląskim oraz jeden z najbardziej tajemniczych obiektów budowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej – kompleks sztolni i umocnień w Walimiu. Dzieciaki spotkały się też z wykwalifikowanym przewodnikiem i ratownikiem GOPR-u i jego dwoma psami - ratownikami. W drugim dniu zdobyli szczyt Wielkiej Sowy (po drodze ulepili również bałwana) oraz odwiedzili kopalnię węgla w Nowej Rudzie. Ostatni punkt programu był dla większości uczestników największą atrakcją.
Klasy 5a i 5c były również na dwudniowej wycieczce w górach. Uczniowie odwiedzili Dinopark w Szklarskiej Porębie, gdzie znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości rozmieszczone wśród skał i wzgórz na terenie olbrzymiego lasu. Tam obejrzeli też pobudzający wszystkie zmysły i dostarczający niezapomnianych wrażeń seans 6 D. Potem zwiedzili Chatę Walońską i podziwiali malowniczo położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego Wodospad Szklarki. Drugiego dnia zwiedzili Świątynię Wang w Karpaczu oraz sztolnie w Kowarach.
Na wycieczkę do Karpacza udali się także gimnazjaliści z klasy 1B. Swe trzydniowe wojaże po Karkonoszach rozpoczęli od zwiedzenia Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, widzieli też Wodospad Kamieńczyka, sztolnię w Kowarach, Świątynię Wang. Wspięli się na Chojnik, by podziwiać ruiny zamku, zachwycać się niesamowitym widokiem oraz poznać legendę o Kunegundzie. Zwiedzili również ruiny zamku w Bolkowie. A co najważniejsze - zdobyli Śnieżkę!
Do Karpacza zawitali także uczniowie klasy 2D. Zwiedzili kopalnię w Kowarach, Park Miniatur, weszli na Chojnik, zobaczyli wodospady, Świątynię Wang, Western City, zajrzeli do Chaty Wolońskiej, spacerowali po mieście. Wywoływali też ducha gór – Liczyrzepę.
Młodzież z klas 2A i 2B wybrała się na wycieczkę do Świeradowa. Zachwycali się malowniczymi zabudowaniami zamku Czocha. Zobaczyli też zamek Grodziec i Legend Śląskich. Zwiedzili fabrykę bombek w Złotoryi.
Klasy 6a i 6b odwiedziły Toruń. Uczniowie poznali najważniejsze zabytki miasta, odwiedzili Dom Kopernika, gdzie piekli pierniki, obejrzeli seans „Osiem planet" w Planetarium im. W. Dziewulskiego, a także spacerowali słynną promenadą nad Wisłą – Bulwarem Filadelfijskim. Główną atrakcją wycieczki okazało się nocne zwiedzanie z pochodniami Fortu IV, dostarczyło ono wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Do Wrocławia udały się klasy 4b i 4c oraz oddziały przedszkolne. Dzieci zwiedziły wrocławskie zoo i słynne Afrykanarium. Klasa 4c zobaczyła też Halę Stulecia, a także niezwykłe miejsce łączące naukę z zabawą – Ogrody Doświadczalne Humanitarium.
Uczniowie klasy 4a, w tym roku po raz drugi, wybrali się na wycieczkę. Tym razem pojechali do Biskupina, gdzie podczas lekcji muzealnej poznali historię pierwszych Piastów oraz mieli okazję wybić pamiątkowe monety. Następnie udali się do Wenecji, gdzie odwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny zamku, w którym dawniej mieszkał Mikołaj Nałęcz zwany" Diabłem Weneckim". Zaciekawiona wysłuchaną legendą klasa 4a udała się do Rogowa. Po smacznym posiłku uczniowie poznali ciekawostki na temat wielu okazów dinozaurów. Uczestniczyli również w warsztatach plastycznych, w czasie których pomalowali koszulki według własnego pomysłu. Czwartoklasiści z wycieczki wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń.
Na dwudniowej wycieczce była klasa 5b. Uczniowie zwiedzili Katedrę w Gnieźnie i Biskupinie, byli też w Parku Dinozaurów w Rogowie.
Klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Bruczkowa. Dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych oraz konkursach plastycznych. Główną atrakcją były jednak konie, które można było podziwiać na wybiegu. Dzieci skorzystały też z możliwości przejechania się bryczką.
Gimnazjaliści z klas trzecich udali się na wycieczkę do Czech. Spacerowali po Skalnym Mieście nad Metują. Podziwiali niezwykłe formy skał, bardzo wąskie korytarze skalne, płynęli łodzią po jeziorku górskim. W Pradze zwiedzili Muzeum Lotnictwa, Hradczany, katedrę św. Wita. Zajrzeli na Złotą Uliczkę, Rynek Staromiejski, Most Karola. Zobaczyli też Bozkowskie Jaskinie Dolomitowe i kompleks sportowy w Hanachovie.

 

Razem raźniej!

W niedzielne popołudnie wolontariusze z naszej szkoły razem z panią Ewą Jaskulską i panią Romką Marciniak zorganizowali w Marysinie „Popołudnie z wolontariatem - razem raźniej". Mieliśmy na celu zaproszenie wszystkich pacjentów razem z rodzinami na przyklasztorny dziedziniec, gdzie można było obejrzeć koncerty uczniów z naszej szkoły grających w ognisku muzycznym pana Hodowanego z GOKu, solowy występ Weroniki Frankiewicz oraz zespół Meni, a do melodii granych przez Kingę Kaczmarek większość gości zaczęła śpiewać, a niektórzy nawet tańczyć. Przygotowaliśmy również poczęstunek dla pacjentów składający się z domowej roboty babki i truskawek- wszystko w letnim klimacie! Na mini festynie wręczane były również nagrody za najlepsze prace plastyczne uczniów 4-6 i 1-3 gimnazjum wykonywane do słów piosenki, której słuchaliśmy na religii.
Na końcu, każdy pacjent dostał ręcznie robioną kartkę z życzeniami. Myślę, że spotkanie można uznać za udane i mamy nadzieję, że następnym razem pojawi się jeszcze więcej osób!

Śladami E. Bojanowskiego

11 czerwca klasy II a i II c wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego Grabonoga, aby zwiedzić Muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego. Przed dworkiem, w którym urodził się Edmund Bojanowski - a teraz mieści się muzeum - przywitała dzieci pani Teresa Sroka – kustosz tego miejsca. Pani Teresa z niesamowitą pasją i zaangażowaniem przybliżyła zwiedzającym postać błogosławionego Edmunda. Drugoklasiści mieli okazję zobaczyć wiele eksponatów związanych z Biskupizną. Z zaciekawieniem przyglądali się strojom ludowym, instrumentom muzycznym, przedmiotom codziennego użytku, które zgromadzone zostały w muzeum. Potem uczniowie wybrali się do wiejskiej świetlicy, gdzie ugościła ich sołtys Grabonoga – pani Małgorzata Szuba. Tam czekały na dzieci pyszne truskawki i czereśnie. Pani sołtys przygotowała też krótki konkurs o Edmundzie Bojanowskim. Jednak nie udało wyłonić się zwycięzcy. Poziom był bardzo wyrównany, dlatego każda z klas otrzymała nagrodę. Był to pamiątkowy kubek, książka i foldery- wszystko związane z postacią bł. Edmunda, były też i ...smaczne lody dla wszystkich. Potem chłopcy pograli w piłkę, a dziewczynki bawiły się na przepięknym placu zabaw.

Zawody naszych rodziców

3 czerwca w szkolnej auli odbył się apel „Zawody naszych rodziców", który przygotowali uczniowie klasy II a. Dzieci zaprosiły na tę uroczystość swoich rodziców. W apelu uczestniczyły dwie panie: mama Tomka Filipa, która jest instruktorem terapii zajęciowej wraz ze swoją grupą terapeutyczną z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, mama Szymona Siekierkowskiego, która jest księgową oraz dwóch ojców: tato Wiktora Madeja, który jest inżynierem – projektantem i tato Natalki Kasprzyk, który jest strażakiem. Każde z dzieci przeprowadziło wywiad ze swoim rodzicem. Dowiedzieliśmy się, co trzeba zrobić, aby wykonywać te zawody i na czym polega ich praca. Zebrani rodzice podkreślali, że najpierw trzeba skończyć szkołę podstawową i gimnazjum (a wszyscy są absolwentami szkoły w Piaskach), potem szkołę średnią i studia. Mama instruktor terapii zajęciowej prezentowała prace, które wykonują jej niepełnosprawni podopieczni. Tato inżynier pracuje głównie na komputerze i pokazał, jakiego rodzaju projekty wykonuje. Tato strażak zaprezentował się w swoim ubraniu bojowym. Powiedział, że praca strażaka to przede wszystkim różnego rodzaju szkolenia i dbanie o sprawność fizyczną.

Julia na podium w finale wojewódzkim

Dużym sukcesem zakończył się wyjazd lekkoatletów z naszej szkoły na Mistrzostwa Wielkopolski w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Żerkowie. W tym roku prawo do udziału w finale wywalczyło 11 uczniów ZS w Piaskach. Szczególny sukces odniosła Julia Naskręt, która w kategorii dziewcząt rocznik 2002, w biegu na dystansie 1200 metrów, zajęła bardzo wysokie 4. miejsce.
Warto podkreślić, iż w biegu finałowym rywalizowało aż 138 zawodniczek z całego województwa.
Gratulacje dla Julii oraz pozostałych uczestników finału, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę.

ZS w Piaskach wystąpił w składzie:
Marcin Dolatowski, Martyna Naskręt, Patrycja Bielecka, Karolina Bielecka, Bartosz Dopierała, Mikołaj Frankiewicz, Małgorzata Zbieralska, Małgorzata Nowacka, Hubert Szymczak, Julia Naskręt.

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2014/2015 2014_2015