Show

26 stycznia zawitała w mury naszej szkoły Grupa Teatralna „KĘS", działająca przy Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik". Młodzi artyści, pod kierunkiem p. Sebastiana Nowaka, przygotowali teatralne spotkanie, by pokazać, jak trudno w dzisiejszym świecie odnaleźć się młodemu człowiekowi. Grupę tworzą uczniowie gostyńskich szkół. Są to rówieśnicy gimnazjalistów, a więc i problemy poruszane przez aktorów w sztuce, nie są obce naszym podopiecznym.
Uczniowie klas drugich i trzecich obejrzeli spektakl pt. „Show". Sztuka porusza problemy, z którymi boryka się młodzież. Pokazuje zgubny wpływ kultury masowej na współczesnego, młodego człowieka, problem radzenia sobie z presją otoczenia i brak porozumienia z rodzicami. Historia głównej bohaterki przypomina, że nie jest łatwo wybierać między tym, co właściwe, a tym, co przyjemne. A wszystkie decyzje, które podejmuje młody człowiek, mają wpływ na jego dalsze życie.