Font Size

Cpanel

Siatkarskie zmagania

28 stycznia w hali sportowej naszej szkoły odbył się ostatni turniej eliminacyjny Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Gimnazjady. W rozgrywkach uczestniczyły szkoły z Pudliszek, Pogorzeli i Piasków. Każda z drużyn gościła przeciwników w swojej szkole. Po dwóch wyjazdowych turniejach nasze gimnazjalistki zajmowały ostatnie miejsce i miały tylko matematyczne szanse na awans do finału. Aby tego dokonać musiały pokonać obie drużyny, a także liczyć na zwycięstwo Pudliszek z Pogorzelą. W pierwszym meczu pokonaliśmy drużynę z Pogorzeli 2-0. W następnym z drużyną z Pudliszek, dziewczęta prowadziły w pierwszym secie już 8-1, jednak od tego momentu coś się zacięło i zaczęliśmy seryjnie tracić punkty. Przegrany set do 22 i kolejny, po bardzo nierównej grze z dużą ilością własnych błędów do 17, pozbawił nas udziału w finale. W ostatnim meczu turnieju Pogorzela przegrała 1-2 z Pudliszkami, które wygrały eliminacje. Miejmy nadzieję, że nasze siatkarki wyciągną wnioski z rozegranych turniejów i z powodzeniem reprezentować będą naszą szkołę w przyszłorocznych rozgrywkach.