„Media młodych”

11 grudnia redaktorki „Gimzetki" wzięły udział w konferencji „Media młodych" zorganizowanej przez redakcję szkolnego pisma „Limbus" i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu oraz Fundację „Absolwent". W pierwszej części spotkania dziewczyny wzięły udział w dyskusji moderowanej z udziałem gości specjalnych: Mariusza Kwaśniewskiego – prezentera w dziale muzycznym Radia Merkury, prowadzącego program Radio Yesterdey i Zbigniewa Urbańskiego – byłego rzecznika prasowego policji, dziennikarza Onet.pl. Panowie opowiedzieli o swoich początkach w radiu i telewizji, w przystępny sposób przybliżyli młodzieży temat funkcjonowania mediów we współczesnym świecie, a także wskazali plusy i minusy praca dziennikarza. W drugiej części spotkania nasze redaktorki uczestniczyły w warsztatach dziennikarskich, podczas których poznały tajniki pracy w radiu, doskonaliły umiejętność przeprowadzania dobrego wywiadu i nadawania tytułów oraz uczyły się, jak redagować internetowe wydania gazetek szkolnych.
Udział w konferencji był dla naszych adeptek dziennikarstwa zarówno okazją do spotkania ciekawych ludzi, jak i dał możliwość rozwoju zainteresowań, co mamy nadzieję zaowocuje jeszcze ciekawszymi artykułami w „Gimzetce".

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2015/2016 2015_2016 „Media młodych”