Sukcesy lekkoatletów

W kwietniu i maju uczniowie klas 5-7 intensywnie ćwiczyli i z sukcesami reprezentowali naszą szkołę w czwórboju lekkoatletycznym.
Najpierw reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w Finale Powiatu, który odbył się 26 kwietnia w Żytowiecku. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m - dziewczęta, chłopcy w biegu na 1000 m. Pierwsze miejsce chłopców i drugie dziewczyn zagwarantowało im awans do Finału Rejonu Leszczyńskiego, który rozegrał się 17 maja na stadionie miejskim w Lesznie. Po zaciętej walce, reprezentacja chłopców, pokonując ponad 10 zespołów z regionu, zajęła I miejsce. Dziewczęta także zaprezentowały się bardzo dobrze - zajęły VII miejsce. Niektóre z nich pobiły nawet swe rekordy życiowe. Duży sukces chłopców dał im awans do Finału Wojewódzkiego, który odbył się 24 maja. W finale nasza drużyna zajęła 14 miejsce w województwie wielkopolskim.
Skład drużyny dziewcząt:
Natalia Karkos, Magdalena Kosowicz, Alicja Maleszka, Zuzanna Nowacka, Amelia Pierzchlewicz, Zofia Płaczkiewicz, Oliwia Stężycka.
Skład drużyny chłopców:
Kacper Dominiak, Nicolas, Damian Katarzyński, Maciej Konieczny, Oskar Kordus, Patryk Mroczyk, Mateusz Walkowiak.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2017/2018 2017_2018 Sukcesy lekkoatletów