Font Size

Cpanel

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach już korzystają z mLegitymacji

W 2019 roku szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych" dokumentów. Nie tylko podczas kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina. mLegitymacja daje prawo do otrzymania dodatkowych, przysługujących uczniom, zniżek.
Więcej informacji o mLegitymacji:
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/mlegitymacja-przyda-sie-przed-wakacjami
Okres ważności mLegitymacji szkolnej będzie tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej (tzw. wersja papierowa), z zastrzeżeniem, że przedłużenie ważności tradycyjnej legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji szkolnej.

Regulamin usługi mLegitymacja

Instrukcja - mLegitymacja

Wniosek o udostępnienie aplikacji

 

Kolejny rok szkolny za nami

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Czas niezwykle radosny dla każdego ucznia, kończący trud wielomiesięcznej nauki. Nim się to jednak stało, w środę uczniowie przybyli do szkoły, by odebrać świadectwa. O godzinie 9.00 ze szkołą na dwa miesiące pożegnali się uczniowie klas 1-7. O 11.00 nastąpiła uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas 8 oraz klas 3 gimnazjum, podczas której nagrodzeni zastali uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią, napisali najlepiej egzaminy, odnosili sukcesy sportowe oraz pracowali w wolontariacie. Zaproszeni goście gratulowali sukcesów i życzyli absolwentom dostania się do wybranych szkół. Pani dyrektor, zwracając się do wszystkich uczniów, zachęcała do wytyczania sobie ambitnych celów i wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń. Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił występ artystyczny przygotowany przez absolwentów naszej szkoły.

Więcej zdjęć TUTAJ

Pardubice Open 2019 – 7 International Karate LionsCup

15 czerwca to bardzo ważna data dla młodych karateków UKS SHODANPIASKI – właśnie wtedy odbył się ichpierwszy zagraniczny start.
Międzynarodowy turniej Pardubice Open 2019 – 7 International Karate LionsCupzgromadził ponad 750 karateków z 18 państw. Poza krajami z Europy Shodaniacy rywalizowali z przeciwnikami z Indii czy Nepalu. Co istotne, Turniej Pardubice Open Lion Cup 2019 jest ujęty w Europejskim Kalendarzu Zawodów WKF, co znacząco podnosi jego rangę.Ostatni start przed wakacjami przyniósł dużo radości oraz lekcję pokory, a także cenne doświadczenie. Łącznie Shodaniacywywalczyli 3 złote medale,1 brązowy i 5 m. W Kata indywidualnym U 10 – 8/9 lat odpowiednio zajęły: 3 m Zuzanna Szymańska, 5 m Natasza Adamska, po dwukrotnym pokonaniu przez każdą z nich zawodniczek z Czech i pojedynku ze sobą. Gra nerwów i koncentracji zdecydowały o podziale medali.
W Kata drużynowym 9 lat i mł. dziewczyny (Natasza, Zuzanna i Marta Streubel) zajęły 1 m.
Złoto wywalczył również trener Jarosław Adamski w kata masters + 45 lat (broniąc tytułu sprzed roku).
Był to ostatni start po długim i bogatym wynikowo sezonie, podczas którego Shodaniacy udowodnili, że marzenia można spełniać. Należą im się gratulacje i podziękowania za trud, pracę i poświęcenie.

Podróże duże i małe uczniów klas 6b i 7c

15 maja klasy 6b i 7c wyjechały na trzydniową wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Experyment. Tam mieli okazję doświadczyć, że nauka to świetny sposób na ciekawe spędzanie czasu. Udali się też nad morze, gdzie spędzili miłe chwile. Następnego dnia wybrali się na Westerplatte. Odwiedzili również Adventure Park w Gdyni. Dla wielu z uczniów była to świetna przygoda. Wszyscy poradzili sobie doskonale, pokonali strach przed wysokością i inne przeszkody. Był też czas na ognisko i wieczorny spacer po Gdańsku. Trzeciego dnia wycieczkowicze zwiedzili Akwarium Gdyńskie, w którym zobaczyli rekiny, kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie i piękne koralowce. Mieli również okazję kupić pamiątki. Po pożegnaniu z morzem pełni wrażeń wrócili do swoich domów. Wyjazd na pewno pozostanie im głęboko w pamięci.
Z kolei 12 czerwca uczniowie wyruszyli na pieszą wycieczkę na Świętą Górę, gdzie zostali zapoznani z historią tego miejsca. Następnie udali się do kręgielni w Gostyniu, w której wesoło i aktywnie spędzili czas. Po udanej zabawie powrócili do Piasków.

Więcej zdjęć TUTAJ

Stare po nowemu, czyli innowacja pedagogiczna „Akademia Wspólnych Chwil”

Minął kolejny rok szkolny z Akademią Wspólnych Chwil. Tym razem dwie nowości – Akademia w formie innowacji metodycznej oraz nowi uczestnicy - chętni uczniowie z całej Polski, przedstawiciele każdego województwa. Nasi uczniowie z klasy 7a, po wcześniejszym przygotowaniu spotkań i zgodnie z harmonogramem zajęć Akademii, raz w miesiącu pod opieką nauczyciela organizowali zajęcia, które prowadzili też uczniowie i nauczyciele w 17 szkołach w innych województwach.
Wśród zajęć realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej w 2018/2019 znalazły się: rozdanie indeksów Akademii oraz zabawy integracyjne, moje województwo – legenda pisana przez uczniów, 100 zagadek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, Wesołych Świąt – wspólne kolędowanie, przygotowanie ozdób świątecznych i kartki dla pozostałych uczestników Akademii, bezpiecznym być – scenka dot. bezpiecznych zachowań, zimowe czytanie z podziałem na role, czary mary – to nie ma magia - eksperymenty z udziałem zaproszonych gości, cyberświat – zasady bezpiecznego zachowania w Internecie, pyszne smaki – potrawa regionalna, niesamowity świat zapachów – podsumowanie innowacji. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia dotyczące rozdania indeksów, eksperymentów – przeprowadzone we współpracy z nauczycielem chemii oraz zajęcia dotyczące przygotowania potrawy regionalnej.
Zajęcia w grupie zróżnicowanej wiekowo umożliwiły uczniom wzajemne poznawanie siebie, uczyły szacunku i tolerancji. Uczniowie stali się bardziej otwarci, dostrzegali i rozumieli emocje innych. Stawiali się odpowiedzialni za przygotowanie zadania, przyniesienie potrzebnych materiałów. Uczniowie, zapoznając się z przebiegiem zajęć we współpracujących przy innowacji szkołach oraz poznając zwyczaje i kulturę innych zakątków Polski, pogłębiali swoją wiedzę o ojczyźnie.

"Do grosika grosz"

11 czerwca w auli naszej szkoły odbył się apel podsumowujący działalność SKO. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście z Powiatowego Banku Spółdzielczego, dyrektor szkoły, członkowie SKO z klas I-III , ich koledzy i koleżanki oraz wychowawcy.
Uczniowie z klasy 3b i 2a zaprezentowali krótki program artystyczny o tematyce związanej
z oszczędzaniem. Następnie opiekunowie SKO przedstawili wyniki rankingowe dotyczące oszczędzania przez członków oraz zespoły klasowe.
W konkursie klasowym „Systematycznie oszczędzamy i złotówki zbieramy" I miejsce zajęła klasa 2c, II miejsce klasa 2b, III miejsce klasa 3b.
W konkursie „Najsystematyczniej oszczędzający w zespole klasowym" najlepsi to:
Wojciech Matyla z klasy 1a, Lena Adamczyk z 1b, Antoni Michalski z 1c, Szymon Andrzejewski z 2a, Martyna Majchrzak z 2b, Nikodem Króliczak i Zuzanna Adamczak z 2c oraz Stanisław Gurdek z 3b.
Wszyscy członkowie SKO, a jest ich 86, otrzymali nagrody w postaci atrakcyjnych gadżetów (piłki nożne, rakietki do badmintona, zestawy do geometrii oraz zestawy do badmintona) z logo SGB, które ufundował Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu. Oprócz nagród rzeczowych otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Umiem pływać

Trzydzieścioro uczniów z klas drugich w ramach programu POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA „UMIEM PŁYWAĆ" uczestniczyło w zajęciach pozalekcyjnych na basenie w Gostyniu. Projekt został sfinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorek dzieci opanowały podstawowe umiejętności pływackie oraz zapoznały się z zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie i jej pobliżu.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2018/2019 2018_2019