Budowa „Ogrodu doświadczeń” rozpoczęta!

Jak planować, siać, obserwować, fotografować, pielęgnować i dbać o ogród? Tego wszystkiego dowiedzą się uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu „Ogród doświadczeń – poszerzamy nasze horyzonty".
Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej w Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj lokalnie X". Konkurs ten jest częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dziecko.
Celem projektu jest stworzenie miejsca, które stanie się szeroko dostępną pracownią w formie zielonej klasy zintegrowanej z ogrodem dydaktycznym. Chcemy stworzyć miejsce, które będzie żywą pracownią dydaktyczną, umożliwi efektywne prowadzenie zajęć edukacyjnych i pozalekcyjnych oraz będzie okazją do spotkań dla uczniów, rodziców, osób aktywnych w lokalnej społeczności oraz mieszkańców gminy Piaski.
Obecnie dzięki zaangażowaniu panów woźnych zakończono pierwszy etap prac - wyznaczono położenie ogrodu na boisku szkolnym, wytyczono ścieżki i ułożono kostkę brukową w miejscu, gdzie powstanie zielona klasa. Koncepcję zagospodarowania terenu ogrodu opracował absolwent naszej szkoły, a dziś inż. ogrodnictwa i technik architektury krajobrazu pan Arkadiusz Paluszczak.
Już w tym tygodniu rozpoczną się dalsze prace polowe przy czynnym udziale uczniów wchodzących w skład dwóch grup projektowych. Do współpracy serdecznie zapraszamy nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również rodziców, dziadków i wszystkie osoby, które będą dla nas nieocenionym źródłem informacji na temat naturalnych metod zakładania i pielęgnowania ogrodu. Mamy nadzieję, że nasz ogród stanie się wzorem i inspiracją do urządzania ogrodów przydomowych, a więc...
... do zobaczenia w ogrodzie!

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2018/2019 2018_2019 Budowa „Ogrodu doświadczeń” rozpoczęta!