19 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu odbył się coroczny konkurs historyczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu gostyńskiego, będący elementem odchodów święta patrona szkoły gostyńskiej placówki. Konkurs ten ma bardzo długą tradycję (XXII edycja) i chlubne zasługi w propagowaniu wśród młodzieży szkolnej wiedzy o historii odzyskania niepodległości, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego aspektu dróg wiodących Wielkopolan do niepodległej Rzeczpospolitej. Zmagania w kategorii szkół podstawowych skończyły się bezapelacyjnym zwycięstwem naszych uczniów. Pierwsze miejsce zajął Maciej Konieczny z kl. 8c, drugie Waldemar Łagódka z kl. 7c, trzecie Anna Lewek z kl. 7b, czwarte Hanna Komorniczak z kl. 7b. Laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody podczas uroczystej akademii w dniu 10 stycznia br. Warto podkreślić, że Maciej Konieczny zdobył w konkursowym teście maksymalną liczbę punktów i jest to jego koleiny sukces w tym konkursie po zeszłorocznym 2. miejscu. Z kolei wyniki uczniów klas siódmych pozwalają żywić nadzieję, że w przyszłorocznym konkursie zaprezentują się oni co najmniej równie dobrze.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2019/2020 2019_2020 Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie historycznym o powstaniu wielkopolskim