Uczniowskie Laboratoria Informatyczne

Od listopada w naszej szkole realizowany jest projekt Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych realizują podprojekt Uczniowskie Laboratoria Informatyczne. Jego celem jest podniesienie kompetencji uczniowskich w zakresie swobodnego i krytycznego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Podczas spotkań uczniowie mają możliwość zdobywania i rozwijania wiedzy z zakresu robotyki i programowania. Uczestnicy zakończyli już I etap, podczas którego wybrano temat projektu „Poczt@ -sztuka nowoczesnej epistolografii", określono jego cele i zaplanowano etapy realizacji. Do tej pory odbyły się zajęcia poświęcone legalnemu korzystaniu z zasobów internetowych, krytycznej analizie informacji, a także warsztaty z zestawami Lego WeDo, ScottieGo!, które wzbudziły dużo emocji. Do końca maja 2020 roku uczestnicy będą pracować nad poznaniem zasad funkcjonowania tradycyjnej poczty oraz reguł dotyczących korzystania z poczty elektronicznej - netykiety, redagowania i wysyłania e-maili z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2019/2020 2019_2020 Uczniowskie Laboratoria Informatyczne