Font Size

Cpanel

Ratujemy i Uczymy Ratować

Od kilkunastu lat uczniowie naszej szkoły realizują program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować".
Również w tym roku dzieci z klas trzecich zdobywały wiadomości i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu rozumieją, że najważniejsze jest bezpieczeństwo ratownika. Wiedzą, jak wezwać pomoc, sprawdzić przytomność i oddech. Potrafią zastosować pozycję boczną, czy wykonać uciski klatki piersiowej. Dzięki współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy uczniowie otrzymują tekturowe telefony i Certyfikaty. Na świadectwach znajdą też hologramy. Szkoła natomiast zyska kolejne fantomy bardzo potrzebne do ćwiczeń.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2020/2021 2020_2021 Ratujemy i Uczymy Ratować