Font Size

Cpanel

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

24 marca 2022 roku w budynku OSP w Piaskach odbył się gminny konkurs wiedzy pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Kołacki, Alicja Przybysz, Zuzanna Jankowiak, Magdalena Nawrocik. Uczestnicy mieli do rozwiązania test pisemny, który składał się z 30 pytań. Najlepiej z zadaniem poradził sobie Mateusz Kołacki, na drugim miejscu znalazła się także reprezentantka naszej szkoły - Alicja Przybysz. Dało im to awans do rywalizacji na szczeblu powiatowym. 21 kwietnia w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zmagania odbyły się w dwóch etapach, pisemnym oraz ustnym, z podziałem na 3 kategorie. Do etapu ustnego awansowali najlepsi uczestnicy etapu pisemnego. Alicja i Mateusz rywalizowali w drugiej grupie wiekowej tj. klas 5-8 SP. Po bardzo dobrze napisanym teście awansowali do finałowej czwórki najlepszych uczniów. Ostatecznie, po etapie, w którym odpowiadali na trudne pytania jury, Mateusz zakończył zmagania na drugim, a Alicja na trzecim miejscu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2021/2022 2021_2022 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”