O bibliotece

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły. Staramy się by była ona przyjazna dla uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Czynna jest codziennie od 8.00 do 15.00. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i mogą swobodnie wybierać książki. Księgozbiór jest podzielony na literaturę piękną i popularno-naukową. Biblioteka dysponuje kompletem lektur, które udostępniane są przez łączników dla poszczególnych klas. Posiadamy Centrum Multimedialne, a w nim 8 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, ksero, drukarkę i skaner.

W naszej bibliotece mamy obecnie ponad 16 tysięcy książek, gromadzimy również multimedia: filmy, prezentacje, audiolektury.Posiadamy katalogi: alfabetyczny, tytułowy, rzeczowy. Czytelnicy mogą także korzystać na miejscu w czytelni z wyodrębnionego księgozbioru podręcznego oraz kartotek: zagadnieniowej, metodycznej, repertuarowej, osobowej, recenzji.

bib 01 bib 02 bib 03

Zespół Szkół  z Oddziałami Integracyjnymi