Z matematyką za pan brat

Uczniowie z naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że zdają sobie sprawę z tego, jak cenna i niezbędna jest wiedza matematyczna. Aby sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, startowali w różnych konkursach.
3 grudnia 2018 r. wzięli udział w XVI Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III gimnazjum, VII i VIII szkoły podstawowej oraz pierwszych ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą; kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzenie wiedzy z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii.
W kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjum uczeń naszej szkoły Michał Łagoda z klasy IIIB gimnazjum zajął II miejsce. Tuż poza podium, bo na IV miejscu, uplasował się Filip Półtoraczyk z IIIC, a Jan Konieczny z 8b zajął VII miejsce.
15 marca 2019 r. po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Myślenie w cenie". Celem konkursu organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej. W matematycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie wszystkich gostyńskich szkół podstawowych, a także szkoły z Piasków, Ponieca, Pępowa i Skoraszewic.
Naszą szkołę reprezentowali Natalia Karkos z klasy 8a, Jan Konieczny z klasy 8b oraz Maciej Konieczny z 7c.
Cała trójka spisała się na medal. Maciej Konieczny zajął I miejsce, Jan Konieczny II miejsce. Natalia Karkos otrzymała wyróżnienie.

Jesteś tutaj: Home O szkole Osiągnięcia 2018/2019 Z matematyką za pan brat