Natasza i Zuzanna medalistkami Mistrzostw Wielkopolski

Niedziela 24.03.2019 była bardzo udanym dniem dla karateków UKS SHODAN PIASKI. Choć jeszcze młodzi, to startują w najważniejszych zawodach i to medalowo. Zorganizowane w Mosinie Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF zgromadziły 475 karateków (łącznie blisko 800 osobostartów) z Wielkopolski oraz Dolnego Śląska, Pomorza i województwa kujawsko-pomorskiego. Karatecy Shodana Piaski wywalczyli 2 tytuły Mistrzów Wielkopolski – Natasza Adamska z klasy 3a kata 8 lat oraz trenujący w Piaskach uczeń spoza naszej szkoły Jonasz Borowczyk – kata 10 lat. Wicemistrzami zostały Zuzanna Szymańska – kata 9 lat oraz w kata drużynowym 8 lat i młodsze: Natasza Adamska i Aleksandra Adamska z koleżanką spoza naszej szkoły Mają , a w kata drużynowym 9- 11 lat Natasza Adamska i Zuzanna Szymańska z koleżanką Martą. Brązowy medal wywalczyła najmłodsza z Piasków – Aleksandra Adamska - kata 6 lat i młodsze. W zawodach wystartowała również Maria Jankowiak, która czyni postępy i posiada wielkiego ducha walki, co pokazuje na tatami. Świetny dorobek: 2 złote, 3 srebrne i brązowy medal, w tak silnie obsadzonych Mistrzostwach Wielkopolski, bardzo cieszy i jest wielkim sukcesem piaskowskich karateków. Pokazuje, że to co i jak robią na treningu, daje stały rozwój indywidualny, dużo radości i sukcesy.

II Powiatowy Turniej Warcabowy

Kilkudziesięciu młodych zawodników wzięło udział w II Powiatowym Turnieju Warcabowym im. bł. Edmunda Bojanowskiego, który zorganizowany został w piątek 22 marca 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła drużynowo II miejsce. Otrzymała puchar, dyplom oraz medale. Natomiast w kategorii indywidualnej II miejsce zdobył Patryk Kurt. Szkołę reprezentowali: Julia Jędrzejczak z klasy 3B, Patryk Kurt z klasy 3C, Krystian Łagódka z klasy 5a oraz Wiktor Woch z klasy 5b.
Jak wiadomo warcaby rozwijają koncentrację i cierpliwość, uczą samodzielności w podejmowaniu decyzji. Są również doskonałym treningiem pamięci, pobudzają i rozwijają u dzieci i młodzieży myślenie abstrakcyjne, uczą też uczciwości. Za pasję, poświęcony czas, prezentację swojego talentu oraz odwagę wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje. Zachęcamy pozostałych uczniów do podjęcia gry w warcaby.

Trzecie miejsce siatkarek

18 marca 2019 r. w hali sportowej „Zatorze", po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu, reprezentacja SP Piaski wzięła udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wystąpiło sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy. W grupach grano systemem „każdy z każdym". Nasza drużyna rywalizowała w grupie A z SP 4 Rawicz oraz SP Śmigiel. W pierwszym meczu dziewczęta przegrały 2:0 z faworytem turnieju - drużyną ze Śmigla, w drugim pokonały 2:0 Rawicz, dzięki czemu zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinału imprezy. W półfinale spotkały się z gospodyniami SP 9 Leszno. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu przegraliśmy 2:0. W meczu o trzecie miejsce nasze reprezentantki zmobilizowały się i pokonały SP Kaszczor. Turniej stał na wysokim poziomie, a nasze dziewczyny, walcząc z dużym zaangażowaniem o każdy punkt, pokazały charakter.
Skład reprezentacji:
Martyna Naskręt (kapitan), Wiktoria Niedziela, Katarzyna Nowak, Ada Naskręt, Julia Talaga, Julia Nowak, Magdalena Kordus, Krzyżostaniak Dominika, Karen Kaczmarek, Julia Jędrzejczak, Daria Nowak, Marta Wrona.

Z matematyką za pan brat

Uczniowie z naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że zdają sobie sprawę z tego, jak cenna i niezbędna jest wiedza matematyczna. Aby sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, startowali w różnych konkursach.
3 grudnia 2018 r. wzięli udział w XVI Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III gimnazjum, VII i VIII szkoły podstawowej oraz pierwszych ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą; kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzenie wiedzy z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii.
W kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjum uczeń naszej szkoły Michał Łagoda z klasy IIIB gimnazjum zajął II miejsce. Tuż poza podium, bo na IV miejscu, uplasował się Filip Półtoraczyk z IIIC, a Jan Konieczny z 8b zajął VII miejsce.
15 marca 2019 r. po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Myślenie w cenie". Celem konkursu organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej. W matematycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie wszystkich gostyńskich szkół podstawowych, a także szkoły z Piasków, Ponieca, Pępowa i Skoraszewic.
Naszą szkołę reprezentowali Natalia Karkos z klasy 8a, Jan Konieczny z klasy 8b oraz Maciej Konieczny z 7c.
Cała trójka spisała się na medal. Maciej Konieczny zajął I miejsce, Jan Konieczny II miejsce. Natalia Karkos otrzymała wyróżnienie.

Wyśpiewane GRAND PRIX

W poniedziałek 11 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu miał miejsce XVII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych i 3 klas gimnazjum oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Nikola Kordus z kl. VIIIc i Zofia Andrzejczak z kl. VIa. Dziewczyny przygotowane piosenki zaprezentowały na bardzo wysokim poziomie.
Wielki sukces odniosła Zofia Andrzejczak, która wykonaniem utworu „Part of your world" z filmu pt. „Mała Syrenka" zachwyciła publiczność oraz jury i zdobyła Grand Prix - nagrodę główną festiwalu. Gratulujemy!

Karatecy na fali sukcesów

XXV Rada Regentów to Turniej Międzynarodowy rozgrywany na Opolszczyźnie i mający międzynarodową renomę. Rokrocznie gromadzi zawodników z Polski, Czech i Słowacji.
Dla naszych młodych karateczek był to pierwszy międzynarodowy start i to zakończony medalowo. Dużo ponad 300 zawodników walczyło o laury i piękne jubileuszowe medale. Dla dziewczynek z naszej szkoły było to nowe doświadczenie – rozmowy w różnych językach na tym samym tatami. Tego też trzeba się nauczyć. Dziewczyny dzielnie walczyły indywidualnie, ale niestety musiały uznać wyższość koleżanek. Zebrały cenne doświadczenie do pracy treningowej. Cieszy, że nie przegrywały jednogłośnie i każda świetnie się starała, mimo nowych sytuacji. Nataszy Adamskiej z kl. 3a niewiele zabrakło do upragnionego medalu.
Bardzo mocną konkurencją Nataszy i Zuzanny Szymańskiej z 4d jest kata drużynowe i w niej pokazały, że potrafią walczyć i stale się rozwijają. Po zaciętych walkach dziewczynki wraz z koleżanką z innej szkoły wywalczyły brązowy medal w kata drużynowym 9 lat i młodsze.
Karateczki z UKS Shodan Piaski osiągnęły pierwszy międzynarodowy sukces i mamy nadzieję (tak, jak i trener), że nie ostatni.

Awans siatkarek

Luty i marzec to bardzo intensywne miesiące dla reprezentacji dziewcząt w piłce siatkowej. Po trzecim miejscu w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt przyszedł czas na rywalizację w Finałach Mistrzostw Powiatu. Jednak, aby zagrać w ścisłym finale, nasze dziewczęta musiały pokonać w dwumeczu eliminacyjnym koleżanki z SP w Pogorzeli. Plan został zrealizowany, wygrane 3-0 i 3-1 dały nam awans. W finale, który odbył się 7 marca w hali przy SP nr 1 w Gostyniu, zagrały cztery najlepsze zespoły eliminacji: SP nr 3 Gostyń, SP nr 1 Gostyń, SP Bodzewo, SP Piaski. Fakt, iż nasza reprezentacja nie była faworytem sprawił, że dziewczęta zagrały bez zbędnej presji. Wygrały wszystkie spotkania i zajęły pierwsze miejsce. Tym samym nasz zespół będzie reprezentował powiat gostyński w ćwierćfinałach Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się już 18 marca 2019 w Lesznie.
Skład reprezentacji: Martyna Naskręt, Ada Naskręt, Wiktoria Niedziela, Julia Nowak, Katarzyna Nowak, Julia Talaga, Dominika Krzyżostaniak, Magdalena Kordus, Julia Jędrzejczak, Karen Kaczmarek, Daria Nowak, Marta Wrona.

Pierwszy start Karateków UKS Shodan Piaski w 2019 roku

02.03.2019 karatecy trenujący w UKS Shodan Piaski wystartowali w XXV Jubileuszowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Środzie Wielkopolskiej. Do zmagań przystąpiło ponad 330 zawodników z 30 klubów od Bielska Białej przez Dolny Śląsk i Opolszczyznę po Łódź oraz o całej Wielkopolski. Był to bardzo wymagający turniej, w którym nasze uczennice – Natasza Adamska i Zuzanna Szymańska miały aż po 32 przeciwniczki w konkurencji.
Shodaniacy z Piasków dali radę i wrócili z tak poważnych zawodów z medalami. Formuła Karate Olimpijskiego WKF gromadzi na swych zawodach bardzo wielu dobrych zawodników, do których zaczęli zaliczać się nasi karatecy. Choć jeszcze dużo pracy i treningów przed nimi, wiedzą, ze warto, bo dotychczasowy trud i praca na treningach przynoszą efekty i radość. Nasz dorobek medalowy to 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale na szóstkę startujących.
Świetną postawę pokazały nasze drużyny, walcząc w kata 8-9 lat. Natasza Adamska i Zuzanna Szymańska, wraz z koleżanką Martą, po pokonaniu 3 drużyn w finale wywalczyły srebro. To nie przypadek ale dziewczyny naprawdę świetnie walczyły i pokazały klasę małych sportowców.
Na koniec turnieju Sensei/ trener Jarosław Adamski wygrał kata indywidualne Masters.

Nagrody rozdane

W lutym w naszej szkole odbyły się dwa konkursy zorganizowane przez SKO. Wzięli w nich udział uczniowie klas I-III.
Wyniki konkursów:
Konkurs plastyczny dla klas I „Jestem mistrzem systematycznego oszczędzania"
I miejsce - Igor Woch z klasy 1c
II miejsce - Mateusz Gubański z klasy 1c

Konkurs literacki dla klas II i III
I miejsce - Maja Marek z klasy II a
II miejsce - Anastazja Eisop z klasy II c
III miejsce - Lena Olejniczak z klasy II c

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci gadżetów z logo SKO: plecaki, plany lekcji, długopisy i linijki.

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Osiągnięcia