II Powiatowy Turniej Warcabowy

Kilkudziesięciu młodych zawodników wzięło udział w II Powiatowym Turnieju Warcabowym im. bł. Edmunda Bojanowskiego, który zorganizowany został w piątek 22 marca 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła drużynowo II miejsce. Otrzymała puchar, dyplom oraz medale. Natomiast w kategorii indywidualnej II miejsce zdobył Patryk Kurt. Szkołę reprezentowali: Julia Jędrzejczak z klasy 3B, Patryk Kurt z klasy 3C, Krystian Łagódka z klasy 5a oraz Wiktor Woch z klasy 5b.
Jak wiadomo warcaby rozwijają koncentrację i cierpliwość, uczą samodzielności w podejmowaniu decyzji. Są również doskonałym treningiem pamięci, pobudzają i rozwijają u dzieci i młodzieży myślenie abstrakcyjne, uczą też uczciwości. Za pasję, poświęcony czas, prezentację swojego talentu oraz odwagę wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje. Zachęcamy pozostałych uczniów do podjęcia gry w warcaby.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Osiągnięcia II Powiatowy Turniej Warcabowy