Zajęcia w czasie ferii zimowych 2018

Zajęcia w czasie ferii zimowych 2018
Szkoła Podstawowa w Piaskach

 

Data i godzina wydarzenia

Nazwa wydarzenia

Grupa odbiorców

Miejsce wydarzenia

12.02.2018 godz.8.00-12.30

Zajęcia taneczne
PROJEKT MIMIKA

   

12.02.2018 godz. 10.00

Piłka siatkowa

dziewczęta SP
i Gimnazjum

Hala sportowa

13.02.2018 godz.11.00

Turniej dzikich drużyn SP

Kl. 4-6 SP

Hala sportowa

14.02.2018 godz. 11.00

Zajęcia rekreacyjno-sportowe

chłopcy SP

Hala sportowa

14.02.2018 godz. 11.00

Zajęcia rekreacyjno-sportowe

dziewczęta SP

Hala sportowa

15.02.2018  godz.11.00

Piłka nożna halowa – Turniej dzikich drużyn

chłopcy kl.7 SP
i gimnazjum

Hala sportowa

16.02.2018 godz. 11.00

Zajęcia rekreacyjno-sportowe

dziewczęta SP

Hala sportowa

16.02.2018 godz. 11.00

Piłka siatkowa

dziewczęta i chłopcy kl.7
i gimnazjum

Hala sportowa

19.02.2018 godz.11.00

Piłka nożna halowa – Turniej dzikich drużyn SP

chłopcy kl. 4-6 SP

Hala sportowa

21.02.2018 godz.11.00

Zajęcia z tańca

dziewczęta SP

Hala sportowa

21.02.2018 godz. 11.00

Zespołowe gry sportowe

chłopcy kl.7 SP
i gimnazjum

Hala sportowa

21.02.2018  godz. 9.00-12.00

Zajęcia kulinarne

 

Sala  0/30

 

Święto Patrona w szkole w Piaskach

Mikołaj Kopernik – któż nie zna nazwiska tego polskiego uczonego? Od 45 lat patronuje on Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach, będąc wzorem do naśladowania dla jej uczniów i absolwentów. W piątek 9 lutego społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona. Piątkowe przedpołudnie było okazją do spotkania uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych. Tam, aby poznać dokładniej postać astronoma, uczestniczyli w grach, zabawach, konkursach wiedzowych i plastycznych, oglądali też przygotowane przez siebie prezentacje. Wiele emocji wzbudził mecz rozegrany między drużyną rodziców i pracowników a reprezentacją uczniów.
O godz.11.00 dyrektor szkoły p. Danuta Piasecka powitała zgromadzonych w auli szkolnej, wygłosiła przemówienie, a następnie zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego.
Młodzi artyści przedstawili różne wydarzenia z życia Mikołaja Kopernika. Opowiedzieli o radości, jaka zagościła w domu Koperników po narodzinach syna, o nadziejach w nim pokładanych, jego marzeniach, studiach oraz dążeniach do poznania prawdy i stworzenia wielkiej teorii. Występujący, przybliżyli sylwetkę uczonego, pokazując go nie tylko jako wielkiego astronoma, ale też zwykłego człowieka. W końcu Kopernik też chodził do szkoły i na pewno borykał się w niej z niejedną trudnością... Sceny z życia patrona zostały wzbogacone przez utalentowanych muzycznie uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz gry na instrumentach.
Młodzież biorąca udział w przedstawieniu przybliżyła również widzom założenia projektu pt. „Fabryka pomysłów. Obserwatorium astronomiczne startem w przyszłość”, w którym uczniowie szkoły w Piaskach uczestniczyli od września do końca grudnia.

Więcej zdjęć TUTAJ

Czy lód jest śliski?

Oj, śliski, śliski! Przekonali się o tym uczniowie z klas 1c i 2b, którzy w środę 7 lutego udali się na lodowisko. Choć wielu z nich miało trudności z utrzymaniem równowagi na śliskiej tafli lodowiska i kurczowo trzymało się bandy, to wszyscy bawili się świetnie.

Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

19 i 25 stycznia zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi zaprosili swoje kochane babcie i dziadków, by zaprezentować przygotowany dla nich specjalny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Były to wyjątkowe chwile dla zaproszonych gości, pełne uśmiechu, radości i dumy ze swoich wnuków. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny uświadomiły wszystkim, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Dzieci w podziękowaniu za troskę i opiekę wręczyły wcześniej przygotowane laurki i upominki. Na zakończenie zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek.

A może zostanę leśnikiem…

24 stycznia uczniowie klasy 5 c uczestniczyli w zajęciach w Izbie Leśnej Nadleśnictwa Piaski. Tematyka spotkania dotyczyła pracy leśników. Uczniowie dowiedzieli się, że leśnicy mają ukończoną co najmniej średnią szkołę leśną lub studia na wydziale leśnym. Miejscem pracy leśniczego jest teren powierzonego mu leśnictwa. Wszystkie prace, opis stanu lasu, szkody wyrządzone w lesie odnotowuje w specjalnej książce służbowej. Jesienią planuje powierzchnię pod nasadzenia wiosenne. Zbiera owady, prognozuje wystąpienie szkodników na danej powierzchni. Jesienią wyznacza drzewa do wycięcia, by drzewostan miał lepsze warunki do rozwoju. Zimą zbiera nasiona z najlepszych drzew. Wiosną, zanim pojawią się owady, wykonuje pułapki. Sprawuje nadzór nad sadzeniem lasu, wykonuje tzw. pasy przeciwpożarowe, które mają chronić las przed pożarem. Jeśli długi czas utrzymuje się susza, to leśniczy bada stan ściółki leśnej i określa stan zagrożenia pożarowego. Leśniczy bierze udział w przetargach na sprzedaż drewna. Przez cały czas obserwuje stan zdrowotny drzew oraz opiekuje się zwierzyną leśną. Nie dopuszcza do łamania prawa na terenie lasu.
Wizyta w Izbie Leśnej była też okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę ze szkołą edukatorowi Nadleśnictwa Piaski - panu Jerzemu Różańskiemu.

„Ratujemy i uczymy ratować”

W ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować" WOŚP uczniowie klasy III b, c, d edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w szkoleniu z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonym przez panią Elżbietę Wenderską i panią Hannę Powicką. W czasie zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Doktor Kręciołek", poznały numery alarmowe, nauczyły się wzywania służb ratunkowych, postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie klas trzecich z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania praktyczne związane z resuscytacją krążeniowo – oddechową i układaniem poszkodowanego w pozycji bocznej.
14 stycznia, w czasie 26. Finału WOŚP, w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy.

Szkolne kolędowanie

Ostatni dzień szkolny przed świętami Bożego Narodzenia zawsze jest dniem szczególnym. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku, przygotowali świąteczne przedstawienia. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Świąteczne piosenki, pastorałki oraz kolędy rozbrzmiewały podczas wspólnego kolędowania. Uczniowie spotkali się też na klasowych wigiliach. Tam dzielili się opłatkami, obdarowywali się upominkami i częstowali słodkościami.

Jak to w „Opowieści wigilijnej” było...

Święta Bożego Narodzenia to okres magiczny, pełen niespodzianek, miłości i rodzinnego ciepła. W ten przedświąteczny czas uczniowie klas 2a, 3a i 3b odwiedzali bibliotekę szkolną, aby posłuchać „Opowieści wigilijnej" Ch. Dickensa. Historia Ebenezera Scrooge'a czytana była przez zaproszonych gości. Dzieci uważnie słuchały opowieści o duchach przeszłych, obecnych i przyszłych świąt. Odpowiadały też na pytania dotyczące treści opowiadania. Nie zabrakło podziękowań oraz wspólnie śpiewanych kolęd. Niektórzy uczniowie zdecydowali się nawet na samodzielne przeczytanie „Opowieści wigilijnej".
Miejmy nadzieję, że przedświąteczne czytanie w bibliotece szkolnej stanie się tradycją.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
fax. (065) 5739874

e-mail: zs_piaski@wp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności