Harmonogram zajęć w czasie ferii zimowych 2019

Harmonogram zajęć w czasie  ferii zimowych  2019
Szkoła Podstawowa w Piaskach

 

L.p.

Data i godzina wydarzenia

Nazwa wydarzenia

1.

14.01.2019 (poniedziałek)  godz.10.00-13.00

Zajęcia kulinarne – Ma, MR

2.

14.01.2019 (poniedziałek)  godz.10.00-17.00

Zajęcia taneczne PROJEKT MIMIKA (dla uczniów biorących udział w zajęciach w ciągu roku)

3.

15.01.2019 (wtorek)
 godz. 10.00
 

Piłka siatkowa dziewcząt SP i Gimnazjum - PK

4.

15.01.2019 (wtorek)
godz. 14.00-15.00

UKS SHODAN PIASKI - trening

5.

16.01.2019 (środa)
godz.11.00

Turniej dzikich drużyn w halowej piłce nożnej kl. 7,8 i III Gimnazjum - DD

6.

17.01.2019 (czwartek)
godz. 11.00

Zespołowe gry sportowe kl.7,8,III Gim dziewczęta - Ta

7.

17.01.2019 (czwartek)
godz. 11.00

Gry i zabawy ruchowe kl.4-6 SP dziewczęta  - Kp

8. 

17.01.2019 (czwartek)
godz. 14.30-15.30

UKS SHODAN PIASKI - trening

9.

18.01.2019 (piątek)
godz.11.00

Zespołowe gry sportowe kl.7,8,III Gim dziewczęta  - Ta

10.

18.01.2019 (piątek)
godz.11.00

Gry i zabawy ruchowe kl.4-6 SP dziewczęta  - Kp

11.

22.01.2019 (wtorek)
godz. 10.00

Turniej dzikich drużyn w halowej piłce nożnej SP IV-VI  - Wi

L.p.

Data i godzina wydarzenia

Nazwa wydarzenia

1.

14.01.2019 (poniedziałek)  godz.10.00-13.00

 

Zajęcia kulinarne – Ma, MR

2.

14.01.2019 (poniedziałek)  godz.10.00-17.00

 

Zajęcia taneczne PROJEKT MIMIKA

3.

15.01.2019 (wtorek)

 godz. 10.00

 

Piłka siatkowa dziewcząt SP i Gimnazjum - PK

4.

16.01.2019 (środa) godz.11.00

 

Turniej dzikich drużyn w halowej piłce nożnej kl. 7,8 i III Gimnazjum - DD

5.

17.01.2019 (czwartek) godz. 11.00

 

 

Zespołowe gry sportowe kl.7,8,III Gim dziewczęta - Ta

6.

17.01.2019 (czwartek) godz. 11.00

 

Gry i zabawy ruchowe kl.4-6 SP dziewczęta  - Kp

7.

18.01.2019 (piątek) godz.11.00

 

Zespołowe gry sportowe kl.7,8,III Gim dziewczęta  - Ta

8.

18.01.2019 (piątek) godz.11.00

 

Gry i zabawy ruchowe kl.4-6 SP dziewczęta  - Kp

9.

22.01.2019 (wtorek) godz. 10.00

 

 

Turniej dzikich drużyn w halowej piłce nożnej SP IV-VI  - Wi

Z wizytą w urzędzie gminy

9 stycznia klasa 3B wybrała się z wizytą do urzędu gminy. Tzw. urodziny urzędu, na które władze zapraszają uczniów, są już długoletnią tradycją i odbywają się zawsze w okolicach 6 stycznia, w związku z tym, że urząd znajduje się przy ulicy o takiej właśnie nazwie. Warto zaznaczyć, że geneza nazwy tej ulicy wiąże się prawdopodobnie z tym, że datę 6 stycznia 1919 r., po przejęciu władzy przez lokalną Radę Ludową, uznano za początek wolności w Piaskach. Następnego dnia ochotnicy z Piasków i okolicy wyruszyli na zbiórkę do Gostynia i dalej do walki na powstańczym froncie Grupy „Leszno".
Uczniów w urzędzie przyjął sekretarz gminy Andrzej Konieczny, który opowiedział o zadaniach samorządu gminnego, szczególnie o budżecie gminy – dochodach, wydatkach, zrealizowanych i planowanych inwestycjach. Podczas spotkania odbyła sie też projekcja filmu „Stanisław Karłowski. W służbie gospodarce". Od pewnego czasu władze gminy bardzo energicznie starają się popularyzować wiedzę o tym mieszkającym w Szelejewie ekonomiście, przedsiębiorcy, ziemianinie, polityku i patriocie zamordowanym przez Niemców w październiku 1939 r.

Dominacja naszych historyków w powiatowym konkursie

14 grudnia 2018 r. już po raz 21. odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Jego organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, szkoła nosząca imię powstańców wielkopolskich, która poprzez organizację konkursu stara się szerzyć wiedzę i kultywować pamięć o ludziach, którzy dzięki swemu poświęceniu i patriotyzmowi, pokonując niemieckich zaborców, zdecydowali o przynależności naszego regionu do odradzającej się Polski. W tym roku w związku z 100. rocznicą powstania wielkopolskiego nasi uczniowie przygotowali się do konkursu bardzo solidnie, chcąc w ten sposób włączyć się w rocznicowe obchody i uczcić pamięć powstańców. W konkursie wzięło udział 13 najlepszych historyków z 5 szkół podstawowych z naszego powiatu. Nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni, zajmując trzy pierwsze miejsca. Zwyciężył Filip Półtoraczyk z klasy 3C, drugie miejsce zajął Maciej Konieczny z klasy 7c, a trzecie Natasza Leja z klasy 8a. Czwarty reprezentant naszej szkoły Patryk Kurt (3C) zajął 5. miejsce. Dyplomy i nagrody zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk dyrektora ZSZ w Gostyniu i starosty gostyńskiego podczas uroczystości Święta Patrona, które Zespół Szkół Zawodowych obchodzi 7 stycznia, w dniu wymarszu powstańców z Gostynia na front w kierunku Leszna.
Warto podkreślić wysoki poziom naszych uczniów i wagę ich sukcesu, bowiem nasi reprezentanci od lat osiągali dobre wyniki w tym konkursie, wielokrotnie go też wygrywając, jednak nigdy wcześniej nie udało im się zdobyć całego podium. Ponadto dla Nataszy i Macieja jest to już kolejny sukces w konkursie historycznym, gdyż w listopadzie zajęli 1. i 4. miejsce w powiatowym konkursie Polonia Restituta, upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości.
Również nasi absolwenci, obecnie uczniowie liceów i techników, którzy kilka lat temu reprezentowali w omawianym konkursie naszą szkołę, zdobyli w kategorii szkół ponadpodstawowych wysokie miejsca (drugie i trzecie).

Kultura i obyczaje Irlandii

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie kulturowym "Irlandia w szkole" organizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej. Jej głównym celem jest promowanie kultury irlandzkiej w Polsce. W środę 12 grudnia uczniowie mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności w komunikowaniu się w języku angielskim dzięki lekcji prowadzonej przez Skype przez pana Trevor Walsh. Natomiast w poniedziałek 17 grudnia pani Justyna Mazurek – Schramm przeprowadziła warsztaty kulturowe w klasach: 2a, 5a, 5b i 8a. Uczniowie przenieśli się w świat irlandzkich baśni i legend, poznali tajemniczego, znanego z mitologii irlandzkiej i zamieszkującego Irlandię skrzata, przemierzyli urocze miejsca Irlandii oraz poznali irlandzkie zwyczaje bożonarodzeniowe. Uczniowie z bardzo dużym zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach kulturowych.

Mastechef – konkurs kulinarny

7 grudnia 2018r w restauracji Impresja w Borku Wlkp. po raz piąty odbył się „Pogorzelski Mastechef" – konkurs kulinarny zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli. Tegoroczne zmagania, wzorem poprzedniego roku, miały charakter warsztatów kulinarnych. Rozpoczęły się od losowania przepisów na danie główne, przystawkę i deser. Dla utrudnienia przepisy nie zawierały proporcji przygotowywanych dań. Każda drużyna składała się z trzech uczniów. Naszą szkołę reprezentowały: Marta Frąckowiak, Dominika Krzyżostaniak i Magda Kordus. Na konkurs przybyło siedem drużyn z powiatu gostyńskiego i okolic. Jury oceniając uczestników, brało pod uwagę smak przyrządzonych potraw oraz estetykę i kompozycję finalną stołu. Dodatkowym jurorem był uczeń naszej szkoły, uczestnik telewizyjnego konkursu kulinarnego Masterchef Junior- Mateusz Biernat z klasy 5b. Dziewczyny dzielnie i smacznie wykonały wylosowane dania i otrzymały wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy!!!

Mikołaju, Mikołaju…

6 grudnia w szkole odbyły się mikołajki. Uczniowie, aby otrzymać prezent, musieli wykonać różnorodne zadania, np. układali ze swoich ciał choinkę, rymowali wyrazy związane ze świętami, opowiadali Mikołajowi dowcipy, podawali przepis na dobre pierniki oraz nazwiska sławnych Mikołajów, składali życzenia świąteczne, śpiewali kolędę, udawali Mikołaja z wielkim workiem prezentów i mówili Wesołych świąt w trzech obcych językach... Nieliczni, mniej grzeczni, skakali też przez kij. Po wykonaniu zadania chętne zespoły klasowe mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem w przepięknej zimowej scenerii. Wszyscy wyśmienicie się bawili i chętnie uczestniczyli w zabawie. Uśmiech nie schodził im z twarzy przez cały dzień.
Słodkie podarunki dla uczniów zapewniła Rada Rodziców.

Trzecioklasiści uczyli się pływać

Uczniowie klas 3 wzięli udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać 2018". Uczyli się pływać, bądź doskonalili swoje umiejętności na gostyńskim basenie. Dzieci, które dopiero rozpoczynały swoją przygodę z pływaniem, pokazały, że nie straszna im woda i bardzo szybko udowodniły, iż stać ich na wiele. Instruktorzy byli pełni podziwu dla umiejących już pływać trzecioklasistów. Była to jedyna grupa projektowa, która od samego początku ćwiczyła na dużym basenie. Za odwagę i zdobyte umiejętności uczniowie otrzymali medale. Wręczyła je pani dyrektor Danuta Piasecka podczas mikołajkowego spotkania w auli szkolnej. Projekt trwał 10 tygodni i co piątek nasi pływacy mogli doskonalić swoje umiejętności. Gratulacje dla zdolnych uczniów!

Wielki sukces Szkolnego Koła Wolontariatu

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Wolontariusza dla Szkolnego Koła Wolontariatu był wyjątkowy.
Wolontariusze otrzymali zaproszenie od Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związek Organizacji Pozarządowych na uroczystą galę konkursu „Barwy Wolontariatu", która odbyła się 12 grudnia 2018r. w sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Ludzie z sercem na dłoni". Wolontariusze naszej szkoły przeżyli niesamowite chwile, kiedy odbierali na scenie wyróżnienie w kategorii wolontariat szkolny oraz nagrodę w wysokości 1000 zł. Niemal natychmiast powstał pomysł, aby przekazać całą sumę na akcję „Winda dla Mikołaja".
Na zakończenie wydarzenia uczestniczyli w koncercie Kamila Bednarka.

XV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

7 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Piaskach odbył się XV Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Piaski. W zawodach udział wzięły szkoły z Bodzewa, Szelejewa, Pogorzeli, Kunowa oraz gospodarze z Piasków. Po uroczystym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Danutę Piasecką kapitanowie zespołów rozlosowali kolejność spotkań. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym". Emocji nie brakowało, utrzymywały się do ostatniego meczu, w którym drużyna gospodarzy walczyła z Szelejewem. Piaski musiały co najmniej zremisować, aby wygrać turniej. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Po dziesięciu meczach i wyrównanej grze zwycięzcą turnieju została drużyna z Piasków. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Pogorzeli, Kunowa, Szelejewa i Bodzewa. Spotkania były niezwykle emocjonujące i zacięte, odbywały się zgodnie z zasadą fair-play. Najlepsza drużyna, oprócz pucharu wójta, otrzymała też piłkę ufundowaną przez radnego Gminy Piaski Dariusza Naskręta. Po nagrodach zespołowych wręczono nagrody i wyróżnienia indywidualne. Zawodnicy w czasie turnieju walczyli o tytuł najlepszego strzelca i bramkarza. Statuetki dla nich ufundował Krzysztof Deutsch Członek Zarządu Rady Powiatu Gostyńskiego. Tytuł strzelca zdobył Karol Śląski z Piasków, zdobywając w sumie 5 trafień. Natomiast najlepszym bramkarzem, po bardzo dobrych interwencjach między słupkami, został golkiper z Pogorzeli Tobiasz Celebański. Kolejny raz słodki upominek i różne gadżety dla wszystkich piłkarzy w imieniu Rady Rodziców wręczyła przewodnicząca pani Marlena Nowacka. Organizatorem turnieju był UKS „Saturn" przy Szkole Podstawowej w Piaskach.
Drużyna z Piasków zagrała w składzie: Karol Jankowiak, Szymon Reisner, Radosław Boroński, Kamil Czajczyński, Karol Śląski, Aleksander Tomczak, Paweł Kostysiak, Damian Małecki, Szymon Siekierkowski, Fabian Wosiński, Norbert Mazurek, Oskar Kordus.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności