Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszej szkole już 19 września dla dzieci z oddziałów przedszkolnych została przygotowana niespodzianka. Na placu zabaw czekały na nie dmuchane zamki oraz słodka przekąska. Przedszkolaki wzięły też udział w warsztatach plastycznych „Terapia Ręki". Na zakończenie pani dyrektor wręczyła dzieciom upominki, które będą służyły im w salach.

Sukcesy w karate

Uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy w pierwszym turnieju karate po wakacjach. XV Jubileuszowy Turniej Karate odbył się 15 września i zgromadził ponad 170 zawodników z 21 klubów. Był to turniej Rankingowy Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego.
Nasi uczniowie pokazali, że po wakacjach potrafią walczyć i każdy musiał pokonać kilku przeciwników, by móc stanąć na podium. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w jednym z finałów po pokonaniu kilku przeciwniczek spotkały się klubowe koleżanki Zuzanna i Natasza.
złote medale wywalczyły drużyny
Kata drużynowe początkujących 9 lat i młodsi
Zuzanna Szymańska, Natasza Adamska, Aleksandra Adamska
Kata drużynowe dziewcząt 10 lat i młodsze
Zuzanna Szymańska, Natasza Adamska, z koleżanką Martą Streubel
indywidualne sukcesy
kata początkujących 6 lat i młodsi
2 m Aleksandra Adamska
Kata początkujący 8 lat i młodsi
1 m Natasza Adamska i 2 m Zuzanna Szymańska
kata początkujący 10 lat i starsi
3 m Maria Jankowiak

Z nowym rokiem szkolnym trener Jarosław Adamski zaprasza na treningi. Warto przyjść i zobaczyć, czym jest karate.

List od Królowej Elżbiety II

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego naszą szkołę spotkał ogromny zaszczyt. Wtedy jeszcze uczennice, a dziś absolwentki klasy IIIB otrzymały list od królowej Wielkiej Brytanii - Elżbiety II. Jest on odpowiedzią na list, który uczennice napisały wraz z nauczycielką języka angielskiego - panią M. Klapkarek. Wiadomość została wysłana z Buckingham Palace, oficjalnej londyńskiej rezydencji brytyjskich monarchów oraz podpisana przez lady-in-waiting, czyli damę dworu.
List wzbudził ogromne emocje. Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za życzenia. Zarówno absolwentki, jak i nauczycielka języka angielskiego podkreślają, że liczyły na odpowiedź, ale nie spodziewały jej się tak szybko. Odpowiedź monarchini sprawiła uczennicom niezwykłą radość oraz z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego.

Budowa „Ogrodu doświadczeń” rozpoczęta!

Jak planować, siać, obserwować, fotografować, pielęgnować i dbać o ogród? Tego wszystkiego dowiedzą się uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu „Ogród doświadczeń – poszerzamy nasze horyzonty".
Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej w Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj lokalnie X". Konkurs ten jest częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dziecko.
Celem projektu jest stworzenie miejsca, które stanie się szeroko dostępną pracownią w formie zielonej klasy zintegrowanej z ogrodem dydaktycznym. Chcemy stworzyć miejsce, które będzie żywą pracownią dydaktyczną, umożliwi efektywne prowadzenie zajęć edukacyjnych i pozalekcyjnych oraz będzie okazją do spotkań dla uczniów, rodziców, osób aktywnych w lokalnej społeczności oraz mieszkańców gminy Piaski.
Obecnie dzięki zaangażowaniu panów woźnych zakończono pierwszy etap prac - wyznaczono położenie ogrodu na boisku szkolnym, wytyczono ścieżki i ułożono kostkę brukową w miejscu, gdzie powstanie zielona klasa. Koncepcję zagospodarowania terenu ogrodu opracował absolwent naszej szkoły, a dziś inż. ogrodnictwa i technik architektury krajobrazu pan Arkadiusz Paluszczak.
Już w tym tygodniu rozpoczną się dalsze prace polowe przy czynnym udziale uczniów wchodzących w skład dwóch grup projektowych. Do współpracy serdecznie zapraszamy nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również rodziców, dziadków i wszystkie osoby, które będą dla nas nieocenionym źródłem informacji na temat naturalnych metod zakładania i pielęgnowania ogrodu. Mamy nadzieję, że nasz ogród stanie się wzorem i inspiracją do urządzania ogrodów przydomowych, a więc...
... do zobaczenia w ogrodzie!

Uczniowie rozpoczęli letnie wakacje

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nadszedł czas odpoczynku od sprawdzianów, ławek szkolnych i porannego wstawania. Czas niezwykle radosny dla każdego ucznia, kończący trud wielomiesięcznej nauki. Nim się to jednak stało, ostatniego dnia roku szkolnego uczniowie przybyli do szkoły, by odebrać świadectwa.Tradycyjnie o godzinie 9.00 ze szkołą na dwa miesiące pożegnali się uczniowie klas 1-7 i 2 gimnazjum. O 11.00 nastąpiła uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas 3 gimnazjum, podczas której nagrodzeni zastali również uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią, napisali najlepiej egzaminy gimnazjalne, odnosili sukcesy sportowe oraz pracowali w wolontariacie. Pani dyrektor pogratulowała uczniom sukcesów i życzyła wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetniły występy artystyczne przygotowane przez absolwentów gimnazjum.

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Pszczółka to wszystkich ludzi przyjaciółka

„Radością Ziemi Święta Góra Pana" - pod takim hasłem odbył się 11. EKOFESTYN na Świętej Górze. Po raz dziesiąty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w przygotowanie i prowadzenie festynu. Tematem przewodnim przygotowanych gier i zabaw były pszczoły. Na ich rolę w przyrodzie chcieli zwrócić uwagę zarówno pszczelarze, jak i nasi uczniowie. Nie zabrakło więc gier i zabaw o tematyce związanej z pszczołami. Jak co roku zbierano baterie, promowano hasła ekologiczne, zwracano uwagę na działania, dzięki którym nasze środowisko może być czystsze.
Odbyła się wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły pt. „Święty Ambroży - patron pszczelarzy". W czasie festynu wręczono także nagrody w konkursie zorganizowanym przez Gminę Piaski - „Po stronie pszczół". Wśród laureatów znaleźli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły – przedszkolaki z oddziału Żabek i Biedronek oraz uczniowie klasy 1a, 1b i 2a.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

13 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach odbyły się wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas 3, 4, 5, 6, 7 i 2 gimnazjum.
W wyniku wyborów w skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:
1. Michał Łagoda kl 2B
2. Natalia Karkos kl. 7a
3. Kacper Dominiak kl. 6a
4. Paula Nawrocka kl. 2B
5. Karen Kaczmarek kl. 2A
6. Liwia Bryl kl. 3b
7. Radosław Boroński kl. 4d
8. Zuzanna Antosik kl. 4a
9. Wiktor Woch kl. 4b
10. Hanna Komorniczak kl. 5b

Przedwakacyjna zbiórka karmy

Ogromne podziękowania dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach za kolejną zbiórkę karmy dla psiaków z przytuliska w Smogorzewie! Przede wszystkim dziękujemy za dużą ilość puszek, smakołyki, obroże oraz smycz flexi. Jesteście wspaniali!

SKO podsumowuje

11 czerwca w auli naszej szkoły odbył się apel podsumowujący działalność SKO w roku szkolnym 2017/2018 wśród uczniów klas I-III. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: prezes SGB w Gostyniu – pan Jarosław Celka oraz dyrektor Oddziału BS w Piaskach – pan Mariusz Konieczny.
Członkowie SKO zostali nagrodzeni za cierpliwość oraz systematyczność w oszczędzaniu w różnorodnych kategoriach. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy oraz dyplomy.
Zwycięzcy konkursów SKO:
„Planszomania" – konkurs plastyczny:
Amelia Jędryczka – klasa 2b
Magdalena Biernat – klasa 2b
Zuzanna Jankowska – klasa 3a
„Najbogatsza klasa" – konkurs
1. miejsce klasa 3c
2. miejsce klasa 1c
3. miejsce klasa 3b
„Najlepiej oszczędzający w klasie"
Klasa 1a – Szymon Andrzejewski
Klasa 1b – Martyna Majchrzak
Klasa 1c- Tobiasz Strugała
Klasa 2a – Sara Glinka
Klasa 2b – Bartosz Urbaniak
Klasa 3a – Eryk Wojtaszyk
Klasa 3b – Agata Stańczak
Klasa 3c – Dawid Maćkowiak


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności