Font Size

Cpanel

Grudzień pełen wrażeń

Grudzień okazał się dla wolontariuszy z naszej szkoły wspaniałą okazją do czynienia dobra. W mikołajki odwiedzili Przedszkole Terapeutyczne Senso Szkraby w Piaskach i obdarowali każdego przedszkolaka paczką, w której znajdowały się książki, maskotki i zabawki.
6 grudnia rozpoczął się również kolejny kiermasz dla Zuzi, zakończony nieoczekiwanym wynikiem – uzbierana kwota to 6457 zł. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili, należą się serdeczne podziękowania.
Wielką pomoc w organizacji kiermaszu okazała 14 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska działająca w Gostyniu. Przeprowadziła ona zbiórkę przedmiotów, które wzbogaciły nasze stoiska. Dziękujemy harcerzom z Gostynia i liczymy na dalszą współpracę.
Wolontariusze nie zapomnieli o pacjentach w Marysinie. Dla nich przygotowali własnoręcznie zrobione kartki świąteczne z życzeniami.
Cały czas działała pomoc w nauce w ramach pomocy koleżeńskiej.

Piernikowe warsztaty

W przedświątecznym czasie klasy 3a i 2b gościły panią Darię Kulczak – właścicielkę cukierni „Kraina Słodkości Darii”. Dzieci miały okazję poznać pracę cukiernika, a przede wszystkim przeszły praktyczny kurs zdobienia pierników. Kolorowe lukry, różnorodne ozdobne posypki poszły w ruch. Dzieci wyczarowały smakowite pierniczki, które wszyscy zajadali z apetytem, a ich słodki korzenny zapach jeszcze długo unosił się w salach klasy 2b i 3a. Bardzo dziękujemy Pani Darii za smakowitą, słodką niespodziankę.

Wycieczka klas trzecich i ósmych w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Biskupin i Gniezno - te miejsca odwiedzili uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Piaskach w ramach programu „Poznaj Polskę”. Swoją wyprawę rozpoczęli wczesnym rankiem i najpierw udali się do Biskupina, gdzie zwiedzili Rezerwat Archeologiczny. Mogli zobaczyć, jak żyli dawni Słowianie, gdzie mieszkali, jakich narzędzi i przedmiotów używali, jak wyglądały mury obronne osady.
Następnie pojechali do pierwszej stolicy Polski, aby zobaczyć katedrę oraz Drzwi Gnieźnieńskie. Pani przewodnik, w interesujący sposób, przekazała dzieciom wiele cennych informacji historycznych. Uczniowie dowiedzieli się między innymi: ilu królów koronowanych było w Gnieźnie, kiedy miasto odwiedził Papież Jan Paweł II, dlaczego katedra jest zbudowana na wzór kościołów koronacyjnych oraz czy „złote drzwi” naprawdę były zrobione ze złota.
Klasy ósme w ramach tego projektu udały się do stolicy Wielkopolski. Uczniowie odwiedzili miejsca upamiętniające ważne wydarzenia w historii naszego regionu. Mieli okazję zwiedzić Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956. Muzealne wnętrza przeniosły młodzież w realia lat 50. XX wieku, a fotografie i informacje przekazanie przez panią przewodnik przybliżyły wydarzenia tamtych dni oraz ich konsekwencje. Następnie uczniowie przeszli pod Pomnik Ofiar Czerwca 1956.
Kolejnym punktem było Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Tu uczniowie obejrzeli ekspozycję przedstawiającą historię wydarzenia, które w dużym stopniu przyczyniło się do utrzymania niepodległości naszego kraju w 1918 roku. Podziwiali zbiory obejmujące materiały ikonograficzne, dokumenty, umundurowanie, militaria, sztandary i odznaczenia.
Ostatnim punktem wycieczki był spacer po śródmieściu z panią przewodnik, która w interesujący sposób przedstawiła historię związaną z pięknymi kamienicami oraz poznańskim Królewskim Zamkiem.

Złote medale Pucharu Wielkopolski dla zawodniczek grupy Shodan Piaski

12 grudnia 2021 roku rozegrano w Śremie XIV Puchar Wielkopolski w Karate Olimpijskim. Trzy zawodniczki z Piasków pokazały się z najlepszej strony, zdobywając tytuły mistrzowskie i medale w swoich konkurencjach. Łącznie wywalczyły 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe krążki.
Warto podkreślić udany start Nataszy Adamskiej w konkurencji Młodzika 12-13 lat.
Złote medale zdobyły:
Kata drużynowe do 9 lat – Aleksandra Adamska z koleżanką Mią i Anią
Kata drużynowe 10-13 lat – Aleksandra Adamska, Natasza Adamska z koleżanką Martą
Kata indywidualne 10-11 lat- Natasza Adamska
Srebrne medale zdobyły:
Kata indywidualne 12-13 lat -Natasza Adamska
Kumite fantom 10-11 lat -Natasza Adamska
Brązowe medale zdobyły:
Kata indywidualne 8-9 lat -Aleksandra Adamska
Kumite fantom 8-9 lat -Aleksandra Adamska
Kumite juniorek + 59 kg Maria Jankowiak
To był ostatni start karateków z Piasków w bieżącym roku. Warto podkreślić ich waleczność i sportową postawę, pogratulować wielu sukcesów oraz życzyć nowych sportowych wyzwań w nadchodzącym roku.

XVII Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Piaski

30 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej w Piaskach odbył się turniej futsalu o Puchar Wójta Gminy Piaski, pana Wiesława Glapki. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią po raz siedemnasty do sportowej rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół z Bodzewa, Szelejewa, Pogorzeli i Piasków. Po uroczystym otwarciu turnieju przez panią Dyrektor Danutę Piasecką kapitanowie zespołów rozlosowali kolejność spotkań. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Gospodarze dzielnie walczyli o wygraną. Aby jednak zapewnić sobie zwycięstwo, musieli w ostatnim meczu pokonać drużynę z Szelejewa aż 9 bramkami. Niestety, mimo dużego zaangażowania całego zespołu, nie udało się osiągnąć tak wysokiego zwycięstwa. Po sześciu meczach i wyrównanej grze zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Bodzewa. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z Piasków (II miejsce), Pogorzeli (III miejsce) i Szelejewa (IV miejsce). Najlepsza drużyna oprócz pucharu Wójta Gminy Piaski otrzymała nagrodę w postaci piłki przyznaną przez Radnego Gminy Piaski pana Dariusza Naskręta. W tym roku także piłkarze, którzy zajęli drugie miejsce, otrzymali piłkę. Następnie przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia indywidualne. Zawodnicy w czasie turnieju walczyli o tytuł najlepszego strzelca i bramkarza, statuetki dla nich ufundował Członek Zarządu Rady Powiatu Gostyńskiego pan Krzysztof Deutsch. Tytuł strzelca, z ilością 8 bramek, zdobył Alan Sarbinowski z Bodzewa. Najlepszym bramkarzem został także zawodnik zwycięskiego zespołu - Alan Antosik. Kolejny raz słodki upominek dla wszystkich piłkarzy ufundowała Rada Rodziców. Słodkości wręczyła przewodnicząca pani Małgorzata Stachowiak. Organizatorem turnieju był UKS „Saturn” przy Szkole Podstawowej w Piaskach, a funkcję opiekuna zawodów pełnił pan Tomasz Wierzchowski.
Drużyna z Piasków zagrała w składzie:
Franciszek Lewek, Jan Dąbrowski, Oskar Jarczewski, Dawid Kraszewski, Szymon Kufliński, Daniel Lipiński, Jakub Nowicki, Antoni Pikulski, Dawid Siekierkowski, Wiktor Stachowiak, Miłosz Twardowski, Aleksander Tomczak, Piotr Marcinkowski

Dzień Pluszowego Misia

 

Dzień Pluszowego Misia jak co roku obchodziliśmy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Samorząd Uczniowski, współpracując z biblioteką szkolną, przygotował dla uczniów klas 1-3 SP i oddziałów przedszkolnych fotobudkę w kształcie misia. Każdy chętny uczeń mógł choć na chwilę przybrać postać misia i uwiecznić ten fakt na pamiątkowym zdjęciu. Dzieci mogły też wypożyczyć książkę o misiach oraz wykonać portret swojej pluszowej przytulanki.

 

Wycieczka klas 7

16 listopada odbyła się wycieczka klas 7a i 7b. Pierwszym miejscem do jakiego zawitali uczniowie był zamek w Rydzynie. Pod opieką przewodnika zwiedzili odrestaurowane po pożarze 1945r. sale oraz obejrzeli cenne przedmioty sprzed wieków. Poznali również historię zamku, dawnej rezydencji króla Polski Stanisława Leszczyńskiego. Po krótkim spacerze po parku okalającym zabytkowy budynek, klasy 7 udały się do Teatru Miejskiego w Lesznie. Uczniowie obejrzeli spektakl „Cyber Cyrano” poruszający ważne dla młodych ludzi problemy, takie jak: samotność, poszukiwanie własnej tożsamości, a przede wszystkim zagubienie w świecie Internetu i wirtualnej rzeczywistości.

XIX Turniej Karate w Zdunach

27.11.2021 roku odbył się XIX Turniej Karate Zduny Karate Cup 2021 o Puchar Burmistrza Zdun. Do rywalizacji stanęło 240 karateków z 27 klubów, którzy walczyli w ponad 400 konkurencjach. Dla karateków z Piasków nie był to pierwszy start w tym turnieju. Kolejny raz udział w nim przyniósł zwycięstwa i cenne medale. Nasi zawodnicy wrócili do domów z dorobkiem 5 złotych , 2 srebrnych i 4 brązowych krążków.

Złote medale wywalczyli:
Kata drużynowe: Sara Glinka, Tomasz Marcinkowski z kolegą Joshua Zavala
Kata 8-9 lat: Aleksandra Adamska
Kata Masters trener: Jarosław Adamski
Kata początkujący + 10 lat chłopcy: Tomasz Marcinkowski
Kata początkujący + 10 lat dziewczynki: Sara Glinka
Kumite Juniorek Open: Maria Jankowiak
Srebrne medale wywalczyli:
Kata drużynowe do 10 lat: Aleksandra Adamska z koleżankami Anią i Mią
Kumite Fantom: Aleksandra Adamska
Brązowe medale zdobyli:
Kata drużynowe dziewcząt do 11-13 lat: Natasza Adamska, Sara Glinka z koleżanką Martą
Kata drużynowe chłopców 11-13 lat: Tomek Marcinkowski z kolegami Joshua i Oskarem
Kata drużynowe 14-17 lat: Maria Jankowiak, Magdalena Małecka i Jagoda Mazurek
Kata indywidualne juniorek: Maria Jankowiak

Sukces w Prudniku

 

20 listopada młode karateczki z działającego przy naszej szkole UKS Shodan Piaski walczyły w Prudniku w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Gór Opawskich. Dziewczęta zaprezentowały waleczną postawę i nie dały szans przeciwniczkom, a Ola Adamska tryumfowała aż w 4 konkurencjach. Odniesione zwycięstwa dały zawodniczkom wiele radości i powodów do dumy.

Kata 8 lat dziewcząt: 1 miejsce Aleksandra Adamska.

Kata 9 lat dziewcząt: 1 miejsce Aleksandra Adamska.

Kata 11 lat dziewcząt: 3 miejsce Natasza Adamska.

Kata drużynowe dziewcząt do 10 lat: 1 miejsce UKS Shodan - Aleksandra Adamska, Ania Choma, Mia Palmączyńska.

Kata drużynowe dziewcząt do 14 lat: 1 miejsce UKS SHODAN Piaski- Aleksandra Adamska, Natasza Adamska, Sara Glinka.

Kumite fantom do 8 lat: 3 miejsce Aleksandra Adamska.

Kumite fantom 11 lat: 3 miejsce Natasza Adamska.

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności