Dzień Kropki

16 września 2019 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych „BIEDRONKI" i „ŻABKI" przy Szkole Podstawowej w Piaskach przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności i pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania.
Dzień ten rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „The Dot" i zapoznania się z historią małej dziewczynki Vashti, która dzięki zwykłej małej kropce oraz swojej nauczycielce uwierzyła we własne umiejętności i możliwości.
Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Kropki te dostrzegliśmy tam, gdzie wcześniej nikt ich nie zauważał oraz o nich nic nie wspominał. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu: są przy ubrankach, zdobią biedronki czy kapelusz muchomora.
Po zajęciach teoretycznych i ruchowych, nasze bystre dzieciaki ujawniły swoje talenty w pracach plastycznych.

Narodowe Czytanie

9 września 2019 r. uczniowie klas 8 uczestniczyli w Narodowym Czytaniu. Zostało ono zainicjowane w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym", aby podkreślić jego powszechny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
W spotkaniu wzięły też udział panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Piaskach.

„Przerwa na wspólne czytanie"

Gminna Biblioteka Publiczna w Piaskach bierze udział w akcji: „Przerwa na wspólne czytanie" organizowanej przez Kinder Mleczna Kanapka. W ramach tek akcji nagrodzonych zostanie 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów. 50 bibliotek otrzyma 5000 zł na zakup książek do wspólnego czytania z dzieckiem, następne 250 dostanie książki o wartości 300 zł, z tych które zdobyły najwięcej głosów w rankingu. Dodatkowo zwycięskie biblioteki otrzymają po 2 pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania. Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019. Można oddać jeden głos dziennie. Głosować można na naszą bibliotekę pod linkiem: www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie .

Nowy rok szkolny wystartował…

2 września o godzinie 9 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego. Pani dyrektor Danuta Piasecka w krótkim przemówieniu przywitała zgromadzonych, a szczególnie najmłodszych uczniów, dla których szkolny dzwonek zabrzmiał po raz pierwszy. Pani dyrektor życzyła też wszystkim wielu sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu talentów.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach już korzystają z mLegitymacji

W 2019 roku szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych" dokumentów. Nie tylko podczas kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina. mLegitymacja daje prawo do otrzymania dodatkowych, przysługujących uczniom, zniżek.
Więcej informacji o mLegitymacji:
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/mlegitymacja-przyda-sie-przed-wakacjami
Okres ważności mLegitymacji szkolnej będzie tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej (tzw. wersja papierowa), z zastrzeżeniem, że przedłużenie ważności tradycyjnej legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji szkolnej.

Regulamin usługi mLegitymacja

Instrukcja - mLegitymacja

Wniosek o udostępnienie aplikacji

 

Kolejny rok szkolny za nami

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Czas niezwykle radosny dla każdego ucznia, kończący trud wielomiesięcznej nauki. Nim się to jednak stało, w środę uczniowie przybyli do szkoły, by odebrać świadectwa. O godzinie 9.00 ze szkołą na dwa miesiące pożegnali się uczniowie klas 1-7. O 11.00 nastąpiła uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas 8 oraz klas 3 gimnazjum, podczas której nagrodzeni zastali uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią, napisali najlepiej egzaminy, odnosili sukcesy sportowe oraz pracowali w wolontariacie. Zaproszeni goście gratulowali sukcesów i życzyli absolwentom dostania się do wybranych szkół. Pani dyrektor, zwracając się do wszystkich uczniów, zachęcała do wytyczania sobie ambitnych celów i wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń. Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił występ artystyczny przygotowany przez absolwentów naszej szkoły.

Więcej zdjęć TUTAJ

Pardubice Open 2019 – 7 International Karate LionsCup

15 czerwca to bardzo ważna data dla młodych karateków UKS SHODANPIASKI – właśnie wtedy odbył się ichpierwszy zagraniczny start.
Międzynarodowy turniej Pardubice Open 2019 – 7 International Karate LionsCupzgromadził ponad 750 karateków z 18 państw. Poza krajami z Europy Shodaniacy rywalizowali z przeciwnikami z Indii czy Nepalu. Co istotne, Turniej Pardubice Open Lion Cup 2019 jest ujęty w Europejskim Kalendarzu Zawodów WKF, co znacząco podnosi jego rangę.Ostatni start przed wakacjami przyniósł dużo radości oraz lekcję pokory, a także cenne doświadczenie. Łącznie Shodaniacywywalczyli 3 złote medale,1 brązowy i 5 m. W Kata indywidualnym U 10 – 8/9 lat odpowiednio zajęły: 3 m Zuzanna Szymańska, 5 m Natasza Adamska, po dwukrotnym pokonaniu przez każdą z nich zawodniczek z Czech i pojedynku ze sobą. Gra nerwów i koncentracji zdecydowały o podziale medali.
W Kata drużynowym 9 lat i mł. dziewczyny (Natasza, Zuzanna i Marta Streubel) zajęły 1 m.
Złoto wywalczył również trener Jarosław Adamski w kata masters + 45 lat (broniąc tytułu sprzed roku).
Był to ostatni start po długim i bogatym wynikowo sezonie, podczas którego Shodaniacy udowodnili, że marzenia można spełniać. Należą im się gratulacje i podziękowania za trud, pracę i poświęcenie.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności