Trzecie miejsce siatkarek

18 marca 2019 r. w hali sportowej „Zatorze", po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu, reprezentacja SP Piaski wzięła udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wystąpiło sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy. W grupach grano systemem „każdy z każdym". Nasza drużyna rywalizowała w grupie A z SP 4 Rawicz oraz SP Śmigiel. W pierwszym meczu dziewczęta przegrały 2:0 z faworytem turnieju - drużyną ze Śmigla, w drugim pokonały 2:0 Rawicz, dzięki czemu zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinału imprezy. W półfinale spotkały się z gospodyniami SP 9 Leszno. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu przegraliśmy 2:0. W meczu o trzecie miejsce nasze reprezentantki zmobilizowały się i pokonały SP Kaszczor. Turniej stał na wysokim poziomie, a nasze dziewczyny, walcząc z dużym zaangażowaniem o każdy punkt, pokazały charakter.
Skład reprezentacji:
Martyna Naskręt (kapitan), Wiktoria Niedziela, Katarzyna Nowak, Ada Naskręt, Julia Talaga, Julia Nowak, Magdalena Kordus, Krzyżostaniak Dominika, Karen Kaczmarek, Julia Jędrzejczak, Daria Nowak, Marta Wrona.

Z matematyką za pan brat

Uczniowie z naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że zdają sobie sprawę z tego, jak cenna i niezbędna jest wiedza matematyczna. Aby sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, startowali w różnych konkursach.
3 grudnia 2018 r. wzięli udział w XVI Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III gimnazjum, VII i VIII szkoły podstawowej oraz pierwszych ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą; kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzenie wiedzy z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii.
W kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjum uczeń naszej szkoły Michał Łagoda z klasy IIIB gimnazjum zajął II miejsce. Tuż poza podium, bo na IV miejscu, uplasował się Filip Półtoraczyk z IIIC, a Jan Konieczny z 8b zajął VII miejsce.
15 marca 2019 r. po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Myślenie w cenie". Celem konkursu organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej. W matematycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie wszystkich gostyńskich szkół podstawowych, a także szkoły z Piasków, Ponieca, Pępowa i Skoraszewic.
Naszą szkołę reprezentowali Natalia Karkos z klasy 8a, Jan Konieczny z klasy 8b oraz Maciej Konieczny z 7c.
Cała trójka spisała się na medal. Maciej Konieczny zajął I miejsce, Jan Konieczny II miejsce. Natalia Karkos otrzymała wyróżnienie.

„Dobrze Cię widzieć”

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Droga", która odbywa się w ramach projektu „Dobrze Cię widzieć". Jej celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W ramach projektu każde dziecko zostanie wyposażone w kamizelkę odblaskową. 11 marca uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej jako pierwsi zostali obdarowani nowymi kamizelkami. Zanim jednak je odebrali, obejrzeli krótki apel na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który przygotowała klasa 2c. Zapoznali się też spotem oraz filmami animowanymi powstałymi na potrzeby kampanii, wskazującymi na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślającymi wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym. Po obejrzeniu krótkich animacji, uczniowie wysłuchali komentarza policjanta.

Wyśpiewane GRAND PRIX

W poniedziałek 11 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu miał miejsce XVII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych i 3 klas gimnazjum oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Nikola Kordus z kl. VIIIc i Zofia Andrzejczak z kl. VIa. Dziewczyny przygotowane piosenki zaprezentowały na bardzo wysokim poziomie.
Wielki sukces odniosła Zofia Andrzejczak, która wykonaniem utworu „Part of your world" z filmu pt. „Mała Syrenka" zachwyciła publiczność oraz jury i zdobyła Grand Prix - nagrodę główną festiwalu. Gratulujemy!

Karatecy na fali sukcesów

XXV Rada Regentów to Turniej Międzynarodowy rozgrywany na Opolszczyźnie i mający międzynarodową renomę. Rokrocznie gromadzi zawodników z Polski, Czech i Słowacji.
Dla naszych młodych karateczek był to pierwszy międzynarodowy start i to zakończony medalowo. Dużo ponad 300 zawodników walczyło o laury i piękne jubileuszowe medale. Dla dziewczynek z naszej szkoły było to nowe doświadczenie – rozmowy w różnych językach na tym samym tatami. Tego też trzeba się nauczyć. Dziewczyny dzielnie walczyły indywidualnie, ale niestety musiały uznać wyższość koleżanek. Zebrały cenne doświadczenie do pracy treningowej. Cieszy, że nie przegrywały jednogłośnie i każda świetnie się starała, mimo nowych sytuacji. Nataszy Adamskiej z kl. 3a niewiele zabrakło do upragnionego medalu.
Bardzo mocną konkurencją Nataszy i Zuzanny Szymańskiej z 4d jest kata drużynowe i w niej pokazały, że potrafią walczyć i stale się rozwijają. Po zaciętych walkach dziewczynki wraz z koleżanką z innej szkoły wywalczyły brązowy medal w kata drużynowym 9 lat i młodsze.
Karateczki z UKS Shodan Piaski osiągnęły pierwszy międzynarodowy sukces i mamy nadzieję (tak, jak i trener), że nie ostatni.

Awans siatkarek

Luty i marzec to bardzo intensywne miesiące dla reprezentacji dziewcząt w piłce siatkowej. Po trzecim miejscu w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt przyszedł czas na rywalizację w Finałach Mistrzostw Powiatu. Jednak, aby zagrać w ścisłym finale, nasze dziewczęta musiały pokonać w dwumeczu eliminacyjnym koleżanki z SP w Pogorzeli. Plan został zrealizowany, wygrane 3-0 i 3-1 dały nam awans. W finale, który odbył się 7 marca w hali przy SP nr 1 w Gostyniu, zagrały cztery najlepsze zespoły eliminacji: SP nr 3 Gostyń, SP nr 1 Gostyń, SP Bodzewo, SP Piaski. Fakt, iż nasza reprezentacja nie była faworytem sprawił, że dziewczęta zagrały bez zbędnej presji. Wygrały wszystkie spotkania i zajęły pierwsze miejsce. Tym samym nasz zespół będzie reprezentował powiat gostyński w ćwierćfinałach Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się już 18 marca 2019 w Lesznie.
Skład reprezentacji: Martyna Naskręt, Ada Naskręt, Wiktoria Niedziela, Julia Nowak, Katarzyna Nowak, Julia Talaga, Dominika Krzyżostaniak, Magdalena Kordus, Julia Jędrzejczak, Karen Kaczmarek, Daria Nowak, Marta Wrona.

Popołudnie z Janem Bożym

Pod takim hasłem w sobotę 9 marca 2019r. odbyło się radosne spotkanie wolontariuszy z pacjentami w Marysinie. Rozpoczęła je Nikola Kordus z kl. VIII c, która zaśpiewała piękną pieśń o Janie Bożym – założycielu bonifratrów. Następnie po wysłuchaniu słuchowiska nagranego przez wolontariuszy, wszyscy przystąpili do konkursu wiedzy o Janie Bożym. Zarówno pacjenci, jak i zaproszeni goście poradzili sobie świetnie, wykazali się dużą wiedzą. Spróbowali też słodkości upieczonych przez wolontariuszki: Julię Jędrzejczak, Olgę Frąckowiak, Oliwię Kalkę, Wiktorię Wojtkowiak oraz Adę i Martynę Naskręt. Ponadto wszyscy chorzy przebywający w szpitalu otrzymali własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy kwiatki z myślami Jana Bożego.
Po zmaganiach konkursowych pani Ewa Jaskulska przedstawiła wyniki konkursów literackich. Uczniowie z klas ósmych podczas lekcji religii pisali list od Jana Bożego do wolontariuszy, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych tworzyli wiersze o św. Janie.
Wyniki konkursów:
w kategorii listu:
I miejsce – Daria Kaźmierczak kl. VIIIa
II miejsce – Daria Nowak kl. VIIIa
III miejsce - Wiktor Szymoniak kl. VIIIb
wyróżnienia:
Natalia Karkos kl. VIIIa
Dominik Mazurek kl. VIIIa

w kategorii wiersza:
I miejsce – Michał Łagoda kl. IIIB
II miejsce – Agata Nawrocik kl. IIIB
III miejsce – Martyna Naskręt kl. IIIA
wyróżnienie:
Paula Nawrocka kl. IIIB

 

Pierwszy start Karateków UKS Shodan Piaski w 2019 roku

02.03.2019 karatecy trenujący w UKS Shodan Piaski wystartowali w XXV Jubileuszowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Środzie Wielkopolskiej. Do zmagań przystąpiło ponad 330 zawodników z 30 klubów od Bielska Białej przez Dolny Śląsk i Opolszczyznę po Łódź oraz o całej Wielkopolski. Był to bardzo wymagający turniej, w którym nasze uczennice – Natasza Adamska i Zuzanna Szymańska miały aż po 32 przeciwniczki w konkurencji.
Shodaniacy z Piasków dali radę i wrócili z tak poważnych zawodów z medalami. Formuła Karate Olimpijskiego WKF gromadzi na swych zawodach bardzo wielu dobrych zawodników, do których zaczęli zaliczać się nasi karatecy. Choć jeszcze dużo pracy i treningów przed nimi, wiedzą, ze warto, bo dotychczasowy trud i praca na treningach przynoszą efekty i radość. Nasz dorobek medalowy to 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale na szóstkę startujących.
Świetną postawę pokazały nasze drużyny, walcząc w kata 8-9 lat. Natasza Adamska i Zuzanna Szymańska, wraz z koleżanką Martą, po pokonaniu 3 drużyn w finale wywalczyły srebro. To nie przypadek ale dziewczyny naprawdę świetnie walczyły i pokazały klasę małych sportowców.
Na koniec turnieju Sensei/ trener Jarosław Adamski wygrał kata indywidualne Masters.

Noc w szkole

1 marca już po raz czwarty nasi uczniowie spotkali się w szkole o nietypowej porze – odwiedzili ją wieczorową porą. Uczniowie klas 7, 8 oraz gimnazjaliści uczestniczyli w Nocy w szkole. Impreza zaczęła się od spotkania z doradcą zawodowym. Następnie młodzież wzięła udział w przygotowanych dla nich warsztatach. Wszyscy rozwiązywali zagadki matematyczne i uczestniczyli w zajęciach z j. niemieckiego. Próbowali swych sił na warsztatach fotograficznych. Mnóstwo zabawy dostarczyły im gry planszowe oraz gra w szachy na dużej planszy. Młodzież mogła też przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy i przygotować słodkości na warsztatach kulinarnych. Nauczyli się robić bransoletki. Znalazł się również czas na ciepłą przekąskę. Noc w szkole zakończyła dyskoteka, na której uczniowie bawili się wyśmienicie.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności