Uczniowie szkoły w Piaskach laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych

16 kwietnia 2018 r. miała miejsce uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów dotychczasowych klas gimnazjalnych szkół województwa wielkopolskiego. 529 laureatów zaproszonych zostało do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska złożyła uczniom gratulacje oraz wręczyła zaświadczenia i nagrody. Laureatom wojewódzkich konkursów przysługuje przyjęcie w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych, zwolnienie z odpowiedniego zakresu egzaminu gimnazjalnego oraz najwyższa roczna ocena klasyfikacyjna z danego przedmiotu.
Wśród laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Piaskach. Eliza Hałas uczennica klasy trzeciej otrzymała tytuł Laureata Wielkopolskiego Konkursu Historycznego, natomiast Filip Półtoraczyk uczeń klasy drugiej tytuł Laureata Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że nasza szkoła będzie realizowała projekt: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych".
Celem tego projektu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów, podejmowanie przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych.

Zdrowym być!

10 kwietnia uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w „Biegu po zdrowie". W klasach pierwszych i drugich odbyły się zajęcia promujące zdrowy styl życia. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, pokonywały labirynty, odczytywały kodowane wiadomości. Uczyły się, jak i kiedy zadzwonić na nr 112. Trzecioklasiści grali w grę planszową „ Wygramy zdrowie".

„Myślenie w cenie”

10 kwietnia po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Myślenie w cenie". Celem konkursu organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu było popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów klas V – VII, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych młodzieży. W zawodach matematycznych uczestniczyło 30 uczniów z klas VI-VII z terenu powiatu gostyńskiego. Do rozwiązania mieli sześć zadań w czasie 60 minut. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Nowacka z klasy 7c, Jan Konieczny z 7b oraz Maciej Konieczny z klasy 6c.
Cała trójka spisała się znakomicie i stanęła na podium. Jan i Maciej zdobyli maksymalną liczę punktów, tym samym zajęli I miejsce ex aequo. Z kolei Joanna zajęła III miejsce.
Gratulujemy sukcesów.

W piątkowe popołudnie

6 kwietnia w auli szkolnej odbyło się spotkanie, na które uczniowie klasy 5 c zaprosili swoje rodziny. Dzieci w przedstawieniu zatytułowanym „Być zdrowym" zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i taneczne. Gromkimi brawami podziękowano młodym artystom za ich występ. Po programie artystycznym mamy i babcie otrzymały wykonane przez uczniów kwiatki – niespodzianki. Spotkanie odbyło się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Sukces w konkursie religijnym

Gimnazjalista z klasy IIB Michał Łagoda, po zwycięstwie w etapie rejonowym, w którym pokonał 40 uczestników, zakwalifikował się do finału XXIV Konkursu Wiedzy Religijnej. Konkurs odbył się 7 kwietnia 2018r. w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, gdzie uczestników powitał ks. biskup Damian Bryl. Michał znalazł się wśród 16 najlepszych uczniów gimnazjum i klas 7 z terenu województwa wielkopolskiego. Finaliści wzięli także udział w warsztatach w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu na temat powstania wielkopolskiego.

SKO ogłasza wyniki konkursu

5 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego ogłoszonego przez SKO „Najciekawsza skarbonka". W konkursie wzięło udział 27 uczniów klas I-II edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci zaprezentowały bardzo pomysłowe prace, które wykonały dowolnymi, różnorodnymi technikami plastycznymi. Były to skarbonki: Myszka Miki, świnki, Minionki, pisanki, drzewka, puszki, domki, skarbonki makaronowe i wiele innych. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić najbardziej pomysłowe prace. I miejsce przyznała Zuzannie Adamczak z klasy I c, II miejsce Krzysiowi Zboralskiemu z klasy I a , a III miejsce Laurze Góralskiej z klasy I b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci skarbonek, słodką przekąskę oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyła pani dyrektor Danuta Piasecka.

„Zgarnęli kasę”

28 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu odbył się II etap konkursu bankowego "Graj i zgarnij kasę". Uczestniczyło w nim trzech gimnazjalistów z klasy 2A. I udało się!!! Uczniowie naszej szkoły, zajmując wysokie lokaty, zgarnęli kasę. II miejsce i 500 zł zdobył Janusz Wojciechowski, któremu zabrakło tylko jednego punktu do I miejsca. Julia Talaga uplasowała się na III miejscu - z nagrodą w wysokości 350zł. W konkursie wzięła też udział Julia Nowak, która podobnie jak Julka i Janusz, za wykonanie zadań dodatkowych, otrzymała atrakcyjną nagrodę rzeczową - profesjonalne słuchawki. Gratulujemy.

Żyjmy zdrowo!

28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelach poświęconych zdrowemu stylowi życia. Młodzież klasy 7c w zabawny, ale i pouczający sposób przybliżyła swym rówieśnikom oraz gimnazjalistom formy zdrowego i higienicznego trybu życia. Wskazała też produkty spożywcze oraz używki, których należy unikać ze względu na ich olbrzymią szkodliwość dla zdrowia.
Ich młodsi koledzy i koleżanki z klasy 5c starali się przekonać uczniów klas 4-6, że dla zdrowia ważne jest nie tylko dbanie o higienę osobistą, ale też prawidłowe odżywianie, spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie zwrócili również uwagę, że tak jak o czystość ciała należy dbać też o czystość naszej Ziemi.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności