XV Maraton Matematyczny

16 maja w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu odbył się XV Maraton Matematyczny o tytuł „Najlepszego Matematyka Gimnazjalistę" oraz „Najlepszego Matematyka Szóstoklasistę".
Konkurs składał się z pięciu testów matematycznych. Dzieci i młodzież z powiatu gostyńskiego zmagały się z różnego typu zadaniami. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów szkoły podstawowej i 22 gimnazjalistów. Konkurs był trudny, ponieważ trwał wiele godzin i wymagał nie tylko wykazania się wiedzą matematyczną, ale kondycją fizyczną. Maratończycy mieli do rozwiązania 75 zadań. Zadania były ciekawe i zróżnicowane. Liczyła się nie tylko znajomość matematyki, ale i pomysłowość.
Uczeń klasy V Filip Półtoraczyk znalazł się w finale konkursu, zajmując II miejsce w powiecie. Sukces Filipa jest tym większy, gdyż:
• jako jedyny piątoklasista znalazł się na podium wśród szóstoklasistów,
• zdobył tylko o jeden punkt mniej niż zwycięzca konkursu.

Ze szkoły podstawowej również wysokie - V miejsce zajęła uczennica kl. VIc Zosia Bartkowiak.
Najlepszy wynik w kategorii gimnazjum z naszej szkoły uzyskała Natalia Klonowska z kl. IIIB, która uplasowała się na IV miejscu w powiecie. Ponadto w pierwszej dziesiątce laureatów znaleźli się Agnieszka Janowska z IID oraz Jakub Półtoraczyk z IIA, zajmując równorzędne IX miejsce.
GRATULUJEMY !

Cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnych, matematycznych zmaganiach w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu. Dziękujemy za zainteresowanie, gratulujemy sukcesów i wytrwałości.

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 XV Maraton Matematyczny