Magiczna podróż po Biskupiźnie

Uczniowie klasy 1a podczas zajęć dodatkowych Szkoły Kreatywnego Umysłu przygotowali biznes plan wycieczki pt.„Magiczna podróż po Biskupiźnie". Wycieczka do Krobi odbyła się 2 czerwca. Biskupizna to najmniejszy mikroregion folklorystyczny w Polsce, którego bogata historia i kultura kultywowana jest do dziś i zachwyca swą muzyką, strojem i obyczajami. Pan Marek Hałas zapoznał nas z eksponatami Muzeum Rzemiosła i Biskupizny w Krobi. Spacerowaliśmy ścieżką przyrodniczą, by poznać różne gatunki drzew. Uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez pana Marka pt.„ Nie święci garnki lepią- ja też lepię". Każdy wykonał gliniane naczynie. Był czas na odpoczynek i kosztowanie wypieków bisupiańskich, placek drożdżowy wszystkim bardzo smakował. Pani Janka „ Biskupianka" i pani Magda zaprosiły nas w „Magiczną podróż po Biskupiźnie"- na warsztaty kulinarne i plastyczno-muzyczne związane z kulturą i tradycją tego regionu. Uczestniczyliśmy w wielu zabawach i atrakcjach taneczno - muzycznych. Na zakończenie „ Magicznej podróży" zostaliśmy zaproszeni na wspólny posiłek. Jedliśmy ciastka, które samodzielnie wykonaliśmy podczas warsztatu kulinarnego oraz piliśmy bardzo dobrą kawę zbożową.

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 Magiczna podróż po Biskupiźnie