Zwyciężyli w konkursie o Powstaniu Wielkopolskim

7 stycznia Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu obchodził uroczystość Święta Patrona. Data ta odwołuje się do wydarzenia z 7 stycznia 1919 r., czyli przyłączenia się regionu gostyńskiego do walki w powstaniu wielkopolskim poprzez zbiórkę i wymarsz ok. 400 ochotników. Od 18 lat organizowany jest w związku z tym konkurs historyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu gostyńskiego. Nasi reprezentanci powtórzyli bardzo dobry wynik osiągnięty w poprzednim roku. Zwycięzcą okazał się ponownie Jakub Półtoraczyk z klasy 3A, drugie miejsce zajęła Joanna Małecka z klasy 3B, a czwarte Kacper Janicki z klasy 3A. Warto też wspomnieć, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła absolwentka naszego gimnazjum, obecnie uczennica ZSZ w Gostyniu – Paulina Zaremba.

konkurs_powstanie_wielkopolskie-1     konkurs_powstanie_wielkopolskie-2

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Zwyciężyli w konkursie o Powstaniu Wielkopolskim