Wielki sukces ucznia naszej szkoły!

13 lutego w Zespole Szkół Społecznych nr 2 im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu odbyły się finałowe zmagania z matematyką uczniów szkół podstawowych z Wielkopolski. Dzień ten przyniósł nam wielki sukces, Filip Półtoraczyk z klasy 6c został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/16.
Trzeba tu dodać, że droga do tak zaszczytnego tytułu była długa i Filip włożył w przygotowania do konkursu dużo pracy. Eliminacje szkolne , które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku, były jej początkiem. W styczniu tego roku Filip przeszedł pomyślnie eliminacje rejonowe w Lesznie. W ten sposób znalazł się w grupie 151 Finalistów tego konkursu. Konkurencja była duża a zadania , zdaniem samego Filipa, niełatwe. Nasz finalista nie poddał się i zdobył 36 punktów na 40 możliwych do uzyskania, co dało mu tytuł laureata wraz z należną nagrodą. Pokonał także stres, który zawsze towarzyszy w takich zmaganiach.
30 marca w auli wykładowo – dydaktycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów. Pani kurator pogratulowała i wręczyła nagrody 124 laureatom wszystkich wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
Gratulujemy Filipowi, a wszystkich uzdolnionych matematycznie zachęcamy do wysiłku w tej dziedzinie i zdobywania takich właśnie zaszczytnych tytułów.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Wielki sukces ucznia naszej szkoły!