„Jesteśmy ekspertami od powieści „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza”

Z okazji Roku Sienkiewiczowskiego 11 maja br. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs humanistyczny pt. „Jesteśmy ekspertami od powieści „Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza". Uczestniczyło w nim pięć 3-osobowych zespołów reprezentujących klasy pierwsze i drugie gimnazjum. Uczniowie wykonywali rozmaite zadania związane z „Krzyżakami", np. wyjaśniali, na czym polegały obyczaje średniowieczne, zestawiali wydarzenia powieściowe z ich uczestnikami, na podstawie cytatów z powieści odgadywali autorów zacytowanych słów, a na podstawie krótkiej charakterystyki – postać, której ona dotyczyła. Rozwiązali też krzyżówkę związaną z treścią utworu.
Zwyciężczyniami konkursu okazały się uczennice reprezentujące klasę IIB: Anna Stachowiak, Zuzanna Gurdek i Patrycja Niewrzędowska. Kolejne miejsca zajęły zespoły z klas: IB, IIA, IA i IC.
Zadania konkursowe opracowały p. J.Konieczna i p. M.Sobkowiak.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 „Jesteśmy ekspertami od powieści „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza”